Політика

Інспекторів у Франківську стане більше. Все про Муніципальну інспекцію з благоустрою

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З 1 квітня на вулиці Франківська вийде нова Муніципальна інспекція з благоустрою. 14 інспекторів матимуть уніформу, їздитимуть на велосипедах і скутерах. Їхня зарплата залежатиме від кількості складених постанов, тобто інспекторів, як і вовків, годуватимуть ноги і жертви…

2 GRAY

У понеділок 14 березня закінчився набір охочих стати муніципальним інспектором. Бажання взяти участь у конкурсі виявили 60 людей — чотири на місце. Дівчат із них — 10%. Департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку кликав на роботу «молодих і активних». Обов’язково з юридичною освітою. Нема досвіду роботи — не біда. Головне, щоб було бажання працювати.

18 березня з кандидатами в інспектори проведуть співбесіду. До комісії включать психолога та юриста, який тестуватиме претендентів на знання права. Також комісія звертатиме увагу на стан здоров’я та наявність посвідчення водія.

Після того кілька днів відбиратимуть кандидатів, зважаючи на результат співбесіди. Короткий курс навчання — і вже 1 квітня підготовлені працівники Муніципальної інспекції мають приступити до виконання обов’язків.

«Спочатку ми планували впровадити муніципальну поліцію, — розповідає Михайло Смушак, директор департаменту ЖКГ. — Проте у місті запрацювала патрульна поліція, тому вирішили обмежитися лише інспекцією, щоб не дублювати повноваження».

Проте схожість між інспекторами патрульними й муніципальними таки буде. Працівників інспекції одягнуть в уніформу — штани, кашкет, осіння куртка. На рукави нашиють шеврони: на одному буде герб Івано-Франківська, на іншому — герб Муніципальної інспекції. Коли потепліє, інспектори одягнуть білі сорочки з нашивками. І на роботі завжди ходитимуть у яскраво-зеленому світловідбивальному жилеті.

Аби вони пересувалися швидше, інспекторам куплять шість зелених роверів, чотири скутери, а ще передадуть одне авто. На нього поставлять жовту блимавку, якраз готують документи на неї. Кожному дадуть нагрудний відеореєстратор.

«Ми боротимемося зі стихійною торгівлею в місті, незаконним встановленням кіосків, будемо слідкувати за дотриманням правил благоустрою власниками магазинів», — анонсує Смушак.

Аби інспектори робили свою роботу правильно, їм надрукують посібники. Наприклад, власник кіоску повинен мати чотири сторінки дозвільних документів. Їх теж поставлять у посібник, тож обдурити перевіряльника мало би бути важко. Нема якогось документу чи неприбрана територія — плати штраф.

Звернуть увагу й на рекламу, зокрема у центрі міста. Підприємцям даватимуть приписи з попередженням, що ті мають познімати незаконні вивіски. Спотикачі та інші дратівливі елементи реклами забиратимуть без попереджень, рекламу на зупинках здиратимуть.

Працівникам Муніципальної інспекції обіцяли своєчасну виплату зарплати, розмір якої мав би бути десь 5000 грн. Проте все залежатиме від того, чи виконуватимуть інспектори план приписів і протоколів. Навіть більше — фіксована ставка буде лише 2000 грн, решту треба буде заробляти на вулиці.

«Плануємо, що з часом інспекція стане самоокупною, — говорить Михайло Смушак. — Звісно, що не одразу, але так ми нарахуємо зарплату відповідно до кількісних та якісних показників роботи інспекторів».

З кількісними показниками якраз усе ніби зрозуміло. А як оцінюватимуть якість роботи? Для цього передбачено навіть анкетування мешканців та спостереження за роботою наглядачів.

Поки інспекція почне штрафами заробляти на себе, на її утримання вже виділили кошти з міського бюджету. Для пошиття форми, придбання велосипедів і нарахування зарплати за перший місяць роботи потрібно 300 тис. грн.

Під час складання приписів і постанов інспектори керуватимуться Кодексом України про адміністративні правопорушення. Щоправда, тільки статтею 152 — «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів». Звичайних громадян штрафуватимуть на суму від 340 до 1360 грн, а юридичних осіб — на 850-1700 грн.

«Наприклад, є у місті територія колишнього шкірзаводу, де гори сміття, — пояснює Смушак. — Ми дамо припис власникам, аби ті навели порядок. Не виконають припис — оштрафуємо й будемо говорити по-іншому. Не можеш тримати територію в порядку — віддай її, впустимо інвестора».

Головний комунальник міста розповідає, що в нову службу принципово набирали молодих людей, які працюватимуть активніше, ніж їхні попередники. Наприклад, правила благоустрою Івано-Франківьска передбачають штраф за паркування на газоні. У випадку, коли колишні муніципальники не спілкувалися з водієм і не складали протокол на місці, вони залишали запрошення прийти в офіс. Зрозуміло, що приходили одиниці.

Запрошення залишатимуть і тепер. Але якщо порушник не прийде сам, то інспекція передаватиму дані патрульній поліції, щоб встановити особу власника авто.

За словами Смушака, муніципальні інспектори наглядатимуть лише за дотриманням правил благоустрою міста, натомість громадську безпеку не контролюватимуть. «Ми спілкувалися з керівництвом патрульної поліції й домовились співпрацювати, — каже він. — До того ж, у випадку стихійної торгівлі муніципальна інспекція має можливість накласти більший штраф, ніж патрульні».

Проте складання адмінпротколу не обов’язково означає автоматичне стягнення штрафу. Документи передаватимуть на розгляд адмінкомісії, яка створена при виконкомі міської ради. Саме комісія вирішуватиме розмір покарання.

Хто очолить Муніципальну інспекцію з благоустрою, наразі невідомо. Хоча у чиновницьких коридорах говорять про «молодого, ініціативного, амбітного хлопця». Хто це — дізнаємось вже за два тижні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.