Соціум

Про ляпас для депутата й інші пристрасті громадських слухань на Макогона (ФОТО, ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулої п’ятниці в Івано-Франківську відбулися громадські слухання, де говорили про детальний план забудови території (ДПТ) між вулицями Макогона-Промислова-Крайківського. Там хочуть збудувати 33 багатоповерхівки — мешканці мікрорайону проти. На зборах було все: промови, суперечки, галас і ляпас. Порозуміння не було.

image-1

Спершу трохи технічних даних. ДПТ цих вулиць формують на території двох ділянок. Одну (0,75 га) орендує ТзОВ «Івано-Франківська дорожня служба» (ІФДС) для обслуговування нежитлових приміщень, викуплених минулого року на торгах за 6 млн грн. Інша (3,5 га) вже не один рік перебуває у користуванні харчосмакової фабрики. У проекті, який раніше затвердила міськрада, крім будинків від семи до 16 поверхів, є підземний паркінг і дитячий садок на 100 місць. Відпочинкові майданчики і зелені зони передбачили лише на прибудинкових територіях.

img_9138

Загалом на зборах зареєструвалися 70 мешканців. Від влади приїхали: начальник управління земельних відносин Кирило Обладан, керівник патронатної служби Вікторія Дротянко, а також два міських депутати — свободівець Петро Гавриш та укропівець Володимир Олійник. Прийшов і начальник відділу з питань охорони культурної спадщини Володимир Ідак. Крім того, були представник харчосмакової фабрики Тарас Головенко та юрист ІФДС Андрій Кузь. За порядком стежили п’ятеро працівників комунального підприємства «Муніципальна варта». На кремезних чоловіках був однаковий одяг: сіра футболка, сірі штани. Офіційно «варта» ще не працює, є лише рішення сесії про її створення…

img_9139

Мешканці району хотіли, аби збори вів тамтешній активіст, учасник АТО Олексій Замковий. Але депутат Петро Гавриш заперечив. «Згідно з законом, аби громадські слухання були чинним, головувати має представник від місцевого самоврядування», — стверджував він. Запропонував, аби збори вела Вікторія Дротянко. Натомість люди вважали, що мають право самостійно обирати голову громадських слухань. Галаслива суперечка тривала з півгодини — повів збори таки Олексій Замковий.

Говорили всі наввипередки. Мешканців переконували: територію обов’язково треба забудувати багатоповерхівками.

«Я не бачу ніяких проблем у реконструкції під житлову зону, — сказав архітектор Володимир Ідак. — Це треба сприймати позитивно, бо цей район завжди був промисловою клоакою».

Але люди бояться, що зведення багатоповерхівок призведе до руйнації їхніх помешкань. Ідак запевнив: будинки не постраждають.

До мікрофону підійшов Петро Гавриш. Люди слухати його не хотіли, свистіли, кричали, та він намагався говорити. Заявив, що голова зборів Олексій Замковий вводить мешканців в оману. Той хотів щось заперечити, забирав у Гавриша мікрофон. Депутат відштовхнув активіста, у відповідь отримав удар в обличчя, потім сам намагався зачепити Замкового ногою… Розбороняти підбіг керівник «варти» Олексій Кухарук. Це ще більше розізлило мешканців, вони кричали: «А ти хто такий?!». Кухаруку було відчутно незручно, він відійшов убік. Олексій Замковий потім вибачився за нестриманість, кликав Петра Гавриша до мікрофона, але той не підійшов.

Емоції вщухли, збори продовжили. Далі говорили юристи. На їхню думку, промзону в будь-якому разі треба забудувати. Ще трохи посперечалися, покричали.

«Давайте вже закінчуємо, додому треба», — вигукнув якийсь заклопотаний чоловік.

Усі погодились і почали голосувати. В результаті ДПТ не підтримали. Громада далі вимагає скасувати рішення міськради. Пропонують у проекті передбачити великий дитячий садок, школу, спортмайданчики, зони для відпочинку і т.д. Крім того, вимагають, аби будинки були максимум шестиповерховими, а не 9, 10, 12 і 16 поверхів, як є у плані. Наполягають, щоб будівельні роботи вели лише від 8:00 до 18:00.

image-2

Отже, збори тривали трохи менше трьох годин і закінчилися нічим. Напевно, мають бути ще одні. Коли саме — ще невідомо.

Нагадаємо, на липневій сесії міськради, незважаючи на протест мешканців, які теж були на засіданні, мер Марцінків з депутатами «продавив» погодження ДПТ території між вулицями Макогона-Промислова-Крайківського. За це проголосували 28 депутатів, двоє були проти, один утримався, 12 не голосували. Після цього громада неодноразово вимагала у мера накласти вето на це рішення. Активісти навіть передали скаргу на депутатів і мера генпрокурору Юрію Луценку, який приїжджав до Франківська. Той доручив прокурору області Олександру Стратюку розібратись. Ще було колективне звернення із 315 підписами до міськради. Міський голова доручив провести громадські слухання. Саме ці збори й відбулись у п’ятницю, 16 вересня.

Тепер мешканці обіцяють звернутися до суду, якщо міська рада не прислухається до них і не скасує своє рішення.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.