Авто

Дизельна абетка. Як забезпечити безперебійну роботу дизельного двигуна

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Водії, обираючи авто на важкому паливі, часто-густо звертають увагу на невеликий розхід пального. Але при цьому забувають про суттєві витрати на експлуатацію та ремонт.

Дизель Двигун (2)

Загалом причини поломок дизельних авто можна розбити на такі групи: конструкційні, некваліфікована експлуатація або ремонт, якість пального, неякісні запчастини.

Дизельні двигуни досить надійні, а недоліки конструкції, як правило, «вилазять» у тяжких умовах експлуатації або з пробігом, більшим за встановлений ресурс. В Україні важких умов вдосталь (дороги) і потрапляють авто до нас часто, вже маючи чималий пробіг.

Тут треба чітко дотримуватись регламентованих робіт. Але мастило бажано міняти кожні 8-10 тис. км, незважаючи на те, що пише інструкція, адже сірки в українському пальному більше. Масло має бути лиш те, якого вимагає виробник — економія вийде боком.

Ремінь ГРМ (газорозподільчого механізму) необхідно замінювати через 60 тис. км. Якщо на ньому мастило, то причину появи треба встановити й ліквідувати. Паливний бак бажано чистити не рідше разу на рік. Кількість бруду може надихнути на частішу періодичність. Рекомендується зливати відстій з паливного фільтру (при наявності гайки).

Дизель Двигун (3)

Інша причина пошкодження дизельного мотора — мета завести за будь-яку ціну, особливо в сильні морози. Нині весна, але на майбутнє краще запам’ятати. Вихід — шукати теплий бокс або відігрівати систему (фільтр, впускний колектор), накривши їх шматтям і рясно поливаючи окропом. Також не намагайтеся запустити дизель, особливо якщо ГРМ приводиться ременем, з «толкача» — можливий обрив. Загалом справний дизельний двигун має спокійно запускатись при температурі повітря до мінус 20.

Не варто додавати бензин до дизпалива, бо у паливному насосі високого тиску (ПНВТ) збільшується тертя, відбуваються зміни у процесі згорання. Також дизель не полюбляє тривалої їзди на високих обертах.

Багато копій зламано у питанні — чи варто прогрівати мотор? Варто, не до робочих 89-92 градуси, а десь 2-3 хвилини. Повне навантаження бажане тільки після досягнення 70 градусів.

Зі слів мотористів, 50% поломок дизельної апаратури викликані низькою якістю пального. Невідповідне цетанове число чи збільшений вміст сірки, не так страшні, як наявність води й механічні домішки. Тому — не заощаджуйте на фільтрах.

Зношення паливної апаратури при великому пробігу — також звичне явище. Якщо двигун погано заводиться в холоді при справних свічках накалювання, однак «гарячий» запускається без проблем — це випрацювання шатунно-поршневої групи. Про зношення двигуна свідчать і збільшений розхід мастила, і високий тиск картерних газів. Малою кров’ю тут не обійтись — капремонт.

Чорний дим з вихлопної кричить про зношення форсунок і зайві витрати пального. Інколи можна почути характерний звук — розпилювач «закусило», тоді з’являється їдкий білий дим. Ніщо не вічно — ресурс розпилювачів приблизно 100 000 км…

Сучасний дизель потребує добрих знань і не менше — якісних запчастин. Бажання зекономити часто призводить до протилежного.

Untitled-2

Що трапилось?

Ви стали власником автівки на важкому паливі, вона тішить доброю тягою й терпимими витратами пального. Але ніщо не вічне, виникла проблема. Що це означає?

Мотор почав важко заводитись

вийшли з ладу свічки накалювання

випрацювання елементів ПНВТ

зношення розпилювачів форсунки

низький тиск вприскування

повітря у системі

невірний кут випередження вприскування

Зниження потужності двигуна

зношення елементів ПНВТ чи регулятора

неправильне налаштування вприскування

випрацювання чи пошкодження розпилювача

зменшення тиску вприскування

забитий паливний фільтр

повітря у системі

Збільшені витрати пального

неправильний кут випередження вприскування

високі холості оберти

зношення елементів ПНВТ

випрацювання чи пошкодження розпилювачів

забитий повітряний фільтр

зниження компресії

забита «обратка»

Мотор працює жорстко

надто ранній вприск палива

некоректна робота форсунок

різниця у кількості палива, що подається у різні циліндри

Перегрів двигуна

неправильний кут випередження вприскування

поганий розпил, форсунка «лиє», а не утворює «факел»

«Тарахкотіння» в моторі

бруд, відкладення, забита система подачі палива

шайби під розпилювачами або погано встановлені, або відсутні

повітря в системі

розпилювач або недокручений, вкручений надто сильно

Нерівномірні холості оберти

пошкоджена опорна пластина ПНВТ

несправність у системі подачі палива

несправні форсунки, розпилювачі

неправильно виставлені холості

важкий хід педалі акселератора

зношення регулятора обертів

великий тиск картерних газів

Двигун раптово глухне

зміщений кут випередження

порушення зєднання насоса з магістраллю

забруднення паливного фільтра

пошкодження ПНВТ, насоса подачі

пошкодження магістралі вприскування

випрацювання та перекіс поршня-розділювача, ротора чи поршнів НВТ.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.