Соціум Статті

На висоті та у шкірянках, – як одружуються в Івано-Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
День Валентина – свято, яке останніми роками ґрунтовно прижилося в Україні. Нині багато пар пов’язують з ним свої романтичні плани. Але у відділах реєстрації актів цивільного стану охочих одружитися і так багато, незалежно від дати.

Торт везли на руках

Звичайна реєстрація у франківському ДРАЦСі коштує… 85 копійок. За церемонію у кабінеті, де наречені обмінюються обручками та отримують свідоцтва, доведеться заплатити ще 191 грн. Ціле свято в обрядовому залі, зі сценарієм, який можуть міняти за побажаннями наречених, коштує 383 грн. Також можна замовити виїзну церемонію, таке вартує 766 грн у будні та 1149 грн – у вихідні та свята. Крім того, тоді наречені ще мають самі відвезти обрядовця, який проводитиме церемонію, на місце події та привезти його назад.

За словами Анни Королик, начальниці обласного відділу державної реєстрації актів цивільного стану, найпопулярнішими місцями у Франківську є міське озеро, зокрема Острів кохання, парк Шевченка і ратуша – з видом на місто. Але зазвичай виїзну церемонію замовляють у ресторани, де буде святкування. Там облаштовують спеціальні місця з весільними арками і музичним супроводом. Переважно послугою виїзних шлюбів користуються в Івано-Франківську, по області виїжджають рідше, хоч є винятки.

«Минулого року 14 лютого була екст­ремальна романтична церемонія на «Буковелі», – розповідає Анна Королик. – Нас підняли на підйомнику на найвищу точку, звідти везли машинами ще вище. На горі мело снігом, там стояла арка з повітряних кульок, прикраси. Весільний торт везли на руках. Молодий з молодою були із Закарпаття, одягнені в лижні костюми. Напевно, екстремали, тому їм важливо було одружитися саме так».

Коли беруть шлюб у відділенні, також залучають фантазію, щоб додати романтики. Випускають голубів і повітряні кульки, п’ють шампанське, кидають цукерки і випускають феєрверки. Усе це – за межами залу, а в ньому – розчулюють клятвами, музикою і закоханими поглядами. Одружуються люди різного віку та національностей і, за словами начальниці прикарпатського ДРАЦСу, свято завжди виходить особливим.

«Дуже запам’яталася шлюбна церемонія, де нареченому було 92 роки. Наречена була на 20 років молодшою, – розказує Анна Королик. – Ми очікували різного, бо у таких ситуаціях бувають і не дуже чесні мотиви. Але чоловік свідомо відповідав на питання, сам заповнив заяву, навіть без окулярів. Вони скористалися послугою «Шлюб за добу», бо вже не в тому віці, щоб чекати й думати. Прийшли, подали заявку і в той же день одружилися. Таксі не брали, гостей не кликали».

Також, за словами Анни Королик, відділ реєстрації актів проводив оригінальну церемонію для пари байкерів. Наречені були у шкіряних штанах і куртках, на церемонію приїхали на мотоциклах…

Також часто одружуються з іноземцями: студентами, які вчаться у Франківську, або ж привозять наречених з Італії, Іспанії чи Польщі. Лише минулого року зареєстрували понад 300 таких шлюбів.

Бувають і зовсім зворушливі ситуації. Наприклад, коли наречений має через кілька днів їхати воювати на схід. Тоді молодята плачуть не лише від щастя, а й від гіркоти скорої розлуки.

Кохання не чекає

Проект «Шлюб за добу» діє на Прикарпатті з лютого 2017 року. Зазвичай після реєстрації шлюб призначають через місяць. Пришвидшити церемонію можна лише тоді, коли є поважні причини: вагітність, загроза життю комусь із пари або якщо хтось із наречених має відбути на службу у зону бойових дій. Але завдяки «Шлюбу за добу» одружитися можна навіть в той самий день. Це лише питання грошей.

В Івано-Франківську послугу швидкого шлюбу надають комунальне підприємство «Центр розвитку міста та рекреації» та Івано-Франківська філія «Департаменту державної реєстрації». Також «Шлюб за добу» є у Калуші, там його організацією займається КП «Міський парк культури і відпочинку імені Івана Франка».

У «Центрі розвитку міста та рекреації» послуга коштуватиме 2000 грн у будні та 2600 – у вихідні. Реєструють молодят у приміщенні ратуші.

У «Департаменті державної реєстрації» одружують на площі Ринок, 14, шлюб коштує 1766,85 грн у будні та 2766, 85 грн у вихідні. В обох підприємствах учасники бойових дій платять лише за виїзну церемонію.

У Калуші шлюб обійдеться у 2000 грн в будні, 2600 – у вихідні, 3000 грн – за виїзну церемонію та у свята. Учасники АТО платять лише 85 коп.

Послуга швидкого шлюбу дуже популярна, лише за січень цього року уже було 101 одруження за добу. За словами Анни Королик, часто на реєстрацію шлюбу за швидкою процедурою люди приходять у вільному стилі одягу, навіть у джинсах і футболках, а от ті, хто замовляє традиційну церемонію, зазвичай і одягаються традиційно.

Одружуватимуть до ночі

Крім одружень, у відділі ДРАЦСу можна організувати ювілей весілля. Такі церемонії можливі з грудня 2017 року і з того часу було вже 25 ювілеїв. Святкували золоте, срібне, трояндове весілля… Такі дійства теж відбуваються за спеціальним сценарієм, коштують 191 грн.

«Переважно приходять чоловік і дружина, їхні діти, батьки. Якщо є контакт з дружками й дружбами, запрошують і їх, – говорить Анна Королик. – Ми ще раз вітаємо пару, вони обмінюються обручками, підтверджують свої обітниці – «я тебе кохаю, як у перший день». Це дуже романтично, відновлює почуття і надає натхнення на продовження спільного життя. Подружжя, які скористалися послугою, були дуже задоволеними, казали, що відчувають себе як тоді – багато років тому».

Також можна замовити церемонію заручин. Хлопець, який хоче зробити пропозицію руки й серця, може наперед узгодити сценарій, підібрати музику, потім привести дівчину і влаштувати сюрприз. Але поки що такого не замовляли. Коштує послуга 96 грн.

До речі, на 14 лютого є додаткова можливість від Мін’юсту: відділи реєстрації актів цивільного стану одружуватимуть з восьмої ранку до опівночі. Проект діє у Івано-Франківському, Калуському та Коломийському міських відділах та у Долинському, Богородчанському та Снятинському районних відділах.

На 14 лютого уже зареєструвалися вісім людей у Франківську, десять – у Калуші й по кілька в інших районах.

Але найбільший попит на одруження, каже Анна Королик, не на День закоханих, а у традиційний сезон – з травня по листопад.

За минулий рік в Івано-Франківській області зареєстрували 7787 одружень. З них 933 – це «Шлюб за добу». За словами Анни Королик, кількість охочих одружитися щороку збільшується, і це – позитивна статистика.

Фото: КП «Центр розвитку міста та рекреації».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.