Соціум Статті

ЗНО-2021. Що нового в тестуванні та як готуються прикарпатці

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
З пандемією чи без неї, а ЗНО доведеться здавати. Теперішні випускники знову в нестабільних умовах, але, напевно, більш морально готові до них, ніж минулорічні.

Реєстрація на пробне тестування уже завершується, пише Репортер. ЗНО

Половина зареєструвалася

Реєстрація на пробне ЗНО почалася 5 січня і триватиме до 19 січня. Тестування відбудеться 10 квітня. Через карантинні обмеження здавати можна лише один предмет. На вибір – українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови.

Участь у пробному ЗНО традиційно платна. В Івано-Франківській області воно кош­туватиме 216 грн. Окрім участі у пробному тестуванні, кожен зможе потім завантажити тестові зошити з усього переліку предметів і пройти їх вдома. А також – завантажити свої відповіді на сайт і дізнатися, скільки балів набере.

Станом на понеділок, 19 січня, в Івано-Франківській області зареєструвалися 6741 учасник пробного тестування, оплатили – трохи менше половини. За словами директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдана Томенчука, цього року очікують близько 20 тис учасників у областях, які належать до Івано-Франківського РЦОЯО.

«Ми очікуємо приблизно ту саму кількість учасників пробного ЗНО, що й минулого року, – каже Томенчук. – З проплатами інша ситуація, але вона також рухається. Проплати завжди відставали від кількості зареєстрованих».

Літературу на математику

Дати основної сесії вже визначені. Минулого року їх багато разів переносили через карантин. Цьогоріч у міністерстві освіти і науки вже повідомили, що розробляють чотири сценарії проходження тестування, залежно від епідемічної ситуації. Реєстрація на основне ЗНО розпочнеться 1 лютого.

Отже, попередньо, графік такий: 21 травня – хімія, 24 травня – німецька, французька та іспанська мови, 25 травня – англійська мова, 28 травня – математика, 1 червня – українська мова і українська мова та література, 4 червня – історія України, 7 червня – фізика, 10 червня – біологія, 15 червня – географія.

З туалетами всередині та без цукру в тарілках. Як школи Прикарпаття готуються відповідати нормам

«Основна сесія залежатиме від того, в якому форматі вона буде проходити, а також від того, якій кількості людей ЗНО буде потрібне для вступу. Ясності ще немає, все стане відомо десь на початку березня, – говорить Богдан Томенчук. – Ми орієнтуємося максимально на 50 тис учасників. Але багато залежить не від нас. Бал править пандемічна ситуація. Минулого року формат не міняли. І, на мою думку, з урахуванням повені й коронавірусу, тестування було проведене на 200 балів. Це заслуга людей на місцях і регіонального центру».

У 2021 році кожен зареєстрований учасник зможе скласти тестування з мінімум чотирьох, а максимум п’яти предметів. Серед новацій – вперше тестування з української літератури не є обов’язковими, можна обрати лише мову. Наприклад, для вступу на технічні спеціальності цього вистачить. А от математику тепер доведеться здавати всім. Якщо учень вивчав її профільно, то рівень складніший, а всі решта проходитимуть тестування на звичайному рівні.

Як і в минулі роки, ЗНО буде зараховане як державна підсумкова атестація (ДПА). Обов’язковими є українська мова або українська мова та література, математика, історія України або іноземна мова та ще якийсь предмет на вибір.

До речі, хоч в Україні вже діє новий правопис, на перехідний період дається п’ять років. Тому в завданнях з української мови слова, написані за старим правописом, помилкою не вважатимуться.

Головне – не хвилюватися

Одинадцятикласники вже готуються до нововведень. Наприклад, Ангеліна Павлюк здаватиме тести з української мови та літератури, математики, англійської мови та історії України.

«З усіх предметів я ходжу на додаткові заняття. Хіба підготовка до української літератури – лише на мені, бо твори ніхто за мене не прочитає, – каже Ангеліна. – На жаль, готуватися додатково самій заважає лінь і відсутність мотивації, тому займаюся з репетитором».

Дівчина ще не визначилася, куди буде вступати, але, напевно, щось пов’язане з анг­лійською. Карантин готуватися до тестування не заважає. І навіть, якби дату ЗНО перенесли через пандемію, то Ангеліну це не засмутить.

«Насправді з дистанційним навчанням навпаки легше готуватися, – говорить вона. – До того ж, у мене один тиждень навчання, а другий – просто відпочиваємо. Перше тестування вже скоро – 25 травня. Тому якщо тести перенесуть на трохи пізніше, буде більше часу на підготовку».

А от Юлія Беркоша здавала тестування минулого року. До звичних хвилювань додалися й нові, пов’язані з протиепідемічними обмеженнями.

«На вході до аудиторії всім вимірювали температуру і дезінфікували руки, – розповідає Юлія. – Я думала, що через хвилювання температура могла піднятись вище 37,2, тоді мене б не пропустили. Але, на щастя, все було гаразд. Також я дуже хвилювалась, що писати тести в масці може бути незручно, але то не дуже складно».

Дівчина складала ЗНО з української мови та літератури, математики і біології. Готувалася переважно з репетиторами.

«До біології я готувалась з десятого, а до української мови і математики – з 11 класу, – каже Юлія Беркоша. – Я знаю багатьох абітурієнтів, кому репетитори у зв’язку з пандемією відмовляли у заняттях, тому багато хто готувався самостійно. Якщо інші предмети ще можна опановувати самому, то математикою треба постійно займатися дистанційно. Я почала відвідувати заняття вже в кінці травня».

За словами Юлії, успішна здача ЗНО – це наполеглива праця, а не везіння. Точно не буде зайвим перед тим проходити тести минулих років. І – не перевтомлюватись.

«Нас називали фашистами». Богдан Томенчук розповів про особливості ЗНО

«Якщо виходить працювати більше – чудово, а якщо ні, то треба зосередитися на тому, щоб зробити мінімум, але максимально якісно, – впевнена дівчина. – Голов­не – не хвилюватися. Через нерви я зробила багато помилок, коли переносила відповіді з чернетки на бланк, тому треба бути уважним».

Авторка: Ольга Романська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.