Соціум

На Прикарпатті можуть ввести “локальний карантин” через ГРВІ та грип

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’яти областях через зростання захворюваності на ГРВІ зафіксували перевищення епідпорогу. В цих областях можуть ввести “локальний карантин”.

Йдеться про Закарпатську, Івано-Франківську, Рівненську, Хмельницьку та Чернівецьку області, повідомляють у міністерстві охорони здоров’я.

Грип на Франківщині 2025

У цих областях чи окремих населених пунктах регіону за рішенням обласної комісії ТЕБ і НС можуть застосовувати посилені протиепідемічні заходи, так званий «локальний карантин». Зокрема йдеться про дистанційне навчання в окремих класах у школах, навчальних закладах, обмеження кількості відвідувачів в установах та інші протиепідемічні заходи.

Читайте: У Франківську все більше дітей хворіє на грип – карантин поки не оголошують

Загалом, за останній тиждень в країні занедужало 171 068 людей, із них 104 843 – діти. Це на 13% більше ніж тижнем раніше, однак така кількість захворілих притаманна для середини епідсезону та не перевищує епідпорогу, розрахованого для України на 2024/2025 роки.

За останній тиждень лише 3% захворілих через ускладнення ГРВІ потребували госпіталізації. А саме 4 687 пацієнтів, з яких 2 912 – діти. Вони отримали усю необхідну медичну допомогу.

Наразі підйом захворюваності на ГРВІ спостерігається через циркуляцію вірусів грипу у 22 регіонах країни. Враховуючи дані щотижневого моніторингу, прогнозовано до квітня вірус грипу переважатиме над коронавірусною інфекцією. З початку циркуляції вірусів грипу в країні — з січня — зареєстровано 15 летальних випадків внаслідок ускладнень захворювання, за даними медиків померлі не мали профілактичних щеплень проти грипу.

Загалом з початку епідсезону з 30 вересня по 9 лютого на ГРВІ, грип та COVID-19 в країні перехворіли 2 262 760 людей. Це на 22,8% менше аналогічного періоду епідсезону 2023-2024 років. За цей час діагностовано 17 380 випадків захворювання на COVID-19, з яких 78 випадків — летальні.

Найдієвіша профілактика COVID-19 та грипу — це вакцинація, зокрема для людей з груп ризику. Вона в Україні є безкоштовною, нагадують у МОЗ.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.