Соціум

Готель для бомжів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Мешканці вулиць Відкрита, Незалежності та Марійки Підгірянки в Івано-Франківську обурені тим, що будинок по вул. Незалежності, 87 а вже кілька останніх років слугує громадським туалетом та притулком для наркоманів і бездомних. Зазвичай такі люди ведуть себе вкрай неадекватно – вживають алкоголь чи наркотики, галасують, створюють пожеж-ні ситуації. Колись на цьому місці був розташований готель, а нині будівля завалена сміттям і нечистотами.

Мешканець вулиці Марійки Підгірянки Анатолій Прядко вирішенням проблеми займається вже давно. За його словами, будинок знаходиться у такому стані з 2006 року. «Тоді тут цілих два роки знаходився циганський табір, – розповідає чоловік. – Все закінчилося «різнею», а тому міліція всіх їх звідсіля винесла. Уявіть собі, що ми говоримо зараз про центр міста…».

Анатолій Прядко стверджує, що відтоді будинок зазнав остаточної руйнації, позаяк тут оселилися бомжі. З проханням вирішити питання антисанітарного стану дому люди зверталися в санепідстанцію, МНС і ЖЕО № 6. Втім, вирішити проблему не зміг ніхто. Єдине, що обіцяли мешканцям скаржникам – це знести будинок упродовж трав-ня минулого року. Але споруда й досі там, її антисанітарний стан є незмінним.

Начальник ЖЕО № 6 Анатолій Бандура каже, що, на превеликий жаль, таких місць на території ЖЕО № 6 є аж п’ять. «Ці місця відведені під майбутні будівництва, – говорить Бандура. – Проте у зв’язку з тим, що нині економічна криза і припинено кредитування, то ніхто й не вживає ніяких заходів, аби ці місця відгородити. Як на мене, то будівлю треба знести, а сміття вивезти, щоб майданчик лишився чистим».

До речі, за документами власником будинку є фізич-на особа «Качур Н. М.», яка й обіцяла знести споруду. Втім, обіцянки не виконала. Натомість, за словами начальника жеку, всі його спроби довідатися, кому в дійсності належить ця споруда, успіхом не увінчалися. Відтак можемо припустити, що «Качур Н. М.» є підставною особою. Бандура стверджує, що спершу він усно звертався до головного архітектора міста Ігоря Гаркота і до першого заступника міського голови Зіновія Фітеля, аби встановити організацію, яка є власником руїни. «16 грудня я ще раз звернувся, але вже письмово до головного архітектора міста, де вказав усі адреси, які є на території шостого ЖЕО, з проханням назвати організації, яким відведена ця земля».

Мовляв, тільки після того, як буде точно встановлено організацію, яка володіє цією землею, він зможе дієвіше вплинути на ситуацію. Бандура зауважив: «Мені дали відповідь на ходу, що ця ділянка належить фірмі «Ельдорадо». Я нічого не маю проти, але хай вони й займаються цим. Адже коштів і механізмів, щоб усе це знести та очистити, я не маю». Врешті-решт Анатолій Бандура пообіцяв, що підніме це питання на оперативній нараді міськвиконкому й таки спробує з’ясувати: кому належить земля?

P. S. «Репортер» намагався поспілкуватися з представниками «Ельдорадо», однак там відповіли, що вони не мають жодного стосунку до цієї руїни.


Юрій Соловей: Така ситуація не є поодинокою в Івано-Франківську. Таких притонів, як цей, у центральній частині Івано-Франківська і на його околицях є багато. Рівень уваги міської влади до вирішення цих проблем є дуже низьким. Адже ми повинні дбати за те, щоб центр міста мав відповідати європейським вимогам. А такі явища мають зникнути раз і назавжди з історії нашого міста. Саме тому ми направимо звернення у відповідні структури, щоб забрати цих людей і зробити все можливе, аби очистити місце від сміття.

Нагадаємо, що рубрика «Громадський патруль» виходить за сприяння «Громадського форуму» та Юрія Солов’я.