Соціум

Голка, що лікує

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На тілі людини є понад тисячу активних точок, які відповідають за той чи інший орган. Впливаючи на них, можна вилікуватися від багатьох хвороб — від звичайного головного болю до хронічних недуг.

Жодних медикаментів

Йшов китаєць, у нього боліла голова. На плечі він ніс мотику. Вона ненароком впала йому на великий палець ноги і в чоловіка перестала боліти голова. Ця китайська легенда розповідає про початок голкорефлексотерапії.

Якщо у Китаї цю методику застосовували ще тисячі років тому, то до нас вона дійшла десь у 1950 роках. Тоді з СРСР відправляли цілі делегації до Піднебесної на дослідження голкотерапії. А вже у 1970 роках її активно застосовували, створювалися спеціальні курси, інститути з кафедрами, випускали підручники.

В Україні, порівнюючи з Китаєм чи Японією — батьківщинами цього методу, голкорефлексотерапевтів є дуже мало. Але вони є і це тішить. На Прикарпатті Марія Мончук лікує хворих голкотерапією уже 28 років, тож знає практично все про цей нетрадиційний метод, який не потребує таблеток і рецептів на ліки. За словами медика, насамперед він її зацікавив тим, що майже немає побічних ефектів. «Цей метод не дає алергізації, — каже пані Марія. — Ми не вводимо в організм ніяких медикаментів, жодної хімії. Це екологічне лікування».

Від застуди до алкозалежності

Насправді голковколювання не таке вже й страшне, як здається на перший погляд. Боятися нічого. Сама голка є дуже мініатюрною та тонкою. Її вводять в шкіру лише на 3‑5 міліметрів. Спершу, як укус комара, а потім поступово відчуваєш під шкірою навколо голки оніміння, ніби по тобі проходить електричний струм, потім приплив тепла й лоскотання. Далі невеличке почервоніння навколо уколу — це означає, що відбувається реакція. Лікування діє. Сеанс може тривати від хвилини до години. Для ефективного лікування потрібно пройти весь курс — 10-15 разів, а то й після невеличкої перерви прийти на другий.


Кисті рук чи стопи ніг — це людський організм у зменшеному вигляді 

За словами пані Марії, найчастіше до неї приходять люди з проблемами хребта, головними болями, безсонням. «Голкотерапією можна лікувати багато хвороб: застуди, очні недуги — гострий кон’юнктивіт, катаракту, короткозорість, глаукому, навіть знімати зубний біль і запалення ясен, — переконана лікарка. — Крім того, дуже добре піддаються цьому нетрадиційному для української ментальності лікуванню остеохондрози, артрити, гастрити, виразки, коліти, неврити. Усе це тому, що в результаті дії голкою на відповідні точки в організмі виділяються ендорфіни, що мають обезболюючий і протизапальний ефект».

А ще за допомогою голок можна позбутися зайвої ваги. На вусі є спеціальні точки, які притупляють почуття голоду. Але це лікування має бути в комплексі з дієтою та фізичним навантаженням. Також голки можуть допомогти кинути курити чи зловживати алкоголем. Але крім цього, має бути сильне бажання хворого.

Цікаво, що голкотерапія не протипоказана вагітним. Її застосовують при токсикозі та навіть при загрозі викидня.

«Але голкотерапія — не універсальний лік, — говорить голкотерапевт. — Є й протипоказання. Це онкозахворювання, туберкульози, інфекційні захворювання, лихоманки невиясненої природи. Важливе правило для хворого, який хоче отримати позитивний результат від цього лікування, власне бажання та віра в цей метод».

Окрім голок, на точки можна діяти масажем, магнітним чи електричним полем, а також полиновою цигаркою. Нею на відстані просто прогрівають точку. Полин — це цілюща рослина, навіть її запах також корисний, бо він заспокійливо впливає на людський організм.

Шлунок… на нозі

«Голки ставлять на точки, які розташовані уздовж меридіанів, вплив на які допомагає вилікувати ті чи інші захворювання через вивільнення життєвої енергії організму, — каже Марія Мончук. — Людське тіло складається із 12 головних меридіанів, на яких розміщено близько 700 інформаційних точок. Будь-яка хвороба починається з пошкодження цих меридіанів і тоді між ними виникає дисбаланс».

Голки ви самі собі, звичайно, не поставите, але точковий масаж зробити зможете. Наприклад, коли болить шлунок чи нудить. Вище пупка, легенько притискаючи кінчиками пальців, можна намацати точку І-12. Її ще називають сигнальною точкою, бо всі болі зі шлунка сконцентровуються там. Масажуючи це місце, можна знімати неприємні відчуття. Також на нозі є точка по меридіану шлунка, яка впливає на його діяльність. Нормалізує кислотність, заживає виразка, знімаються болі. Є й інші точки — кожна має свою функцію…

На жаль, нині медики часто намагаються виписати хворому цілий список медикаментів, і часто — з якоїсь окремої аптеки. А особливість голкотерапії в тому, що вона пропагує не таблетки, а саме ваш унікальний організм, який може сам себе зцілити. Звичайно, за умови, якщо знаєш, через які точки з ним треба «розмовляти». Тому таких фахівців небагато. Але краще взагалі не хворіти, тому будьте здорові!

Коментар до теми

«Цей метод добрий тим, що не є медикаментозним та доступний професіоналам, — розповідає головний позаштатний спеціаліст з народної нетрадиційної медицини управління охорони здоров’я ОДА Володимир Кіт. — Якщо робити масаж може навчитись і інженер, і вчитель, то з голкотерапією треба пройти велику школу — років з десять. В Івано-Франківську я знаю лише двох-трьох голкотерапевтів, які серйозно цим займаються і дають добрий результат. Решта — любителі. А тут любителем не можна бути, бо дуже відповідально. Це не пластир і не банка. Має значення кожен міліметр. Голки лікують різні патології й найчастіше ті, які не піддаються традиційному лікуванню. Зараз є маса ліків, але половина з них не є ефективними, а то й можуть нашкодити. Лікар підбирає голки конкретно для одного хворого і тримає їх у певній посудині, стерилізує». 

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.