Соціум Фото

У Галицькому НПП встановили веб-камеру для спостереження за ведмедями (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Спостерігати за ведмедями Галицького НПП в режимі онлайн зможуть всі охочі. Посилання на веб-трансляцію обіцяють розмістити на сайті Галицького НПП.

У Галицькому НПП пояснюють, що веб-камеру встановили за ініціативи німецької вченої. Вона досліджує, як почуваються та поводяться ведмеді, яких перевели з клітки у вольєр в лісі, і вестиме за ними спостереження через веб-камеру.

Чотири ведмеді, які нині перебувають в Галицькому національному природньому парку, народжені у неволі, тому в дику природу їх випускати не можна, пояснює Володимир Бучко, заступник директора з наукової роботи Галицького НПП.

“Якщо їх випустити, то вони так сім‘єю і ходитимуть по ближніх селах і робитимуть збитки людям,  – каже Бучко. – Діна – найстарша. Їй близько 20 років. Її син – Мир. Ще є Надія. Мир і Надія мають чотири роки. Їх так назвали, коли почалася війна з надією на мир. Маші – шість. В сплячку ведмеді не впадають через м‘які зими. Навіть в дикій природі тепер ведмеді не залягають”.

Привезли їх у серпні минулого року із зоопарку Херсону. Нині ведмедиця має незначну стереотипію – захворювання, яке виробилося у херсонському зоопарку: звір ходить по колу чи з боку в бік.

“Пам‘ятаєте, у київському зоопарку ведмідь через стереотипію розбив собі голову, – додає Володимир Бучко. – У нас ведмедиця по-троху позбавляється цієї хвороби, бо ведмеді мають чим зайнятися в лісі. Ми організовуємо для них розваги та ігри”.

До теми: Косівський Юра став ведмедем тижня у “Репортері”

На території вольєру обладнали вісім годівниць. У окрему колоду заливають сири і йогурти, в годівниці – горіхи, щоб ведмеді самі їх діставали.

“В клітках ці ведмеді крім заліза і бетону нічого не бачили, – говорить Бучко. – Тут вони мають дерева, басейн, вже пообгризали всі кущі, які були у вольєрі і перерили все, що можна”.

За словами Бучка, німецький фонд погодився додатково збільшити  вольєр для ведмедів – розширити його у ліс, аби їм було де ходити. Їдять червону рибу, моркву, капусту, буряк, різні крупи, яблука. На весні має приїхати ветеринар з Німеччини, щоб оглянути ведмедів і пролікувати їм зуби.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні