Розваги Статті

Файне місто вільних людей. Як франківці у Тернополі фестивалили (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«ФестЕваль» – саме з таким надписом на тернопільському вокзалі стоїть вщент набита маршрутка. Куди вона їде, нікому пояснювати не треба, бо ж здалеку видно файних людей. Їх видають здоровезні наплічники за спиною та гарний настрій. І з кожним роком їх стає більше.

Паспорт, пастор, шлюб

Фестиваль «Файне місто» проходив у Тернополі вже шостий рік поспіль. Цьогоріч з’їхалося майже 20 000 людей, які відривалися під музику улюблених гуртів. А починалось все із звичайної вечірки: зустрілися старі друзі на пиві і вирішили створити «Територію вільних людей».

Вперше, у 2013-му, «Файне місто» провели на острові «Чайка» у тернопільському парку. У 2014-2016 роках організовували на території аеропорту. А у 2017-му вирішили перевезти на іподром, бо ж фестиваль неабияк «виріс».

«А в мене цього року ювілей, – тішиться Вікторія в автобусі дорогою на «Файне місто». – Я вже 10 років їжджу на фестивалі. Третій рік поспіль – на «Файне місто». Треба відірватися цього року на повну, бо не знаю, чи поїду на наступний – стара вже (сміється – Авт.)»

Гасло цьогорічного фесту – «Територія Вільних Людей», «КайФАЙНЕмо». При вході гостям видавали паспорт «Файної людини». Вписати своє ім’я та вклеїти фото, аби офіційно підтвердити громадянство, можна було в місцевому РАЦСі. Там же – зареєструвати свій фестивальний шлюб, якщо треба. А вінчав молодят фестивальний пастор. Також він сповідав «заблудлі душі» та наливав чарку до причастя. Про добре самопочуття і фізичну форму файних людей пастор теж дбав – щоранку проводив ранкову зарядку під динамічну музику.

За задумкою організаторів, кожен фестивальний день був святом. Наприклад, 19 липня файні люди святкували День перших поселенців, 20-го – День міста, 21-го – День незалежності, а 22 липня у «Файному місті» відбувся справжній карнавал. Костюми гості створювали самі. Використовували все, що було під руками: картон, фольгу, пластиковий посуд, рушники, навіть спальні мішки. Наприкінці дня організатори вибрали трійку найкращих костюмів, а переможця визначили за гучністю оплесків.

Так, безкоштовний квиток на «Файне місто 2019» отримав хлопчина в рясі і в масці інопланетянина. В руках він тримав величезний хрест, на якому висіли дві ляльки – Гріша і Майонез. Ведучі навіть пожартували, що то мер Івано-Франківська в такому образі приїхав освятити «Файне місто».

Райони, квартали

Цьогоріч фест був не просто тусовкою, а справжнім містом з мік­рорайонами, вулицями, площами та самоврядуванням. Одразу ж за головними воротами відвідувачі потрапляли в Чайна Таун. Це невеликий мікрорайон, в якому була локація експериментальної музики – Light Stage.

Також у Чайна Таун можна було знайти охолоджуючі душі. Той, хто придбав за 250 грн абонемент у платне наметове містечко Беверлі Хілз, мився безкоштовно. А жителі мікрорайону Сайлент Хілз (безкоштовне наметове містечко) платили 30 грн.

Одразу за Чайна Таун розташовувався Сентрал Парк з літературною сценою – Амфітеатром. Там можна було послухати лекції на різні теми. Наприклад, «Як розпізнати любов», «Три історії автостопу», «Мандрівник-початківець» тощо. Про літературу розповідали Іван Байдак, Макс Кідрук, Андрій Любка, Артем Полежака й Любко Дереш. Із запрошених не встиг приїхати на фестиваль лише Юрко Іздрик – автобус, яким він добирався, поламався вже між Калушем і Франківськом.

Трохи далі знаходилася камера схову, бюро знахідок і пункт підзарядки телефонів – вартість 10 грн за годину. У центрі «Файного міста» стояла місцева Ратуша – інформаційний центр і РАЦС. Справа розташовувалась Промзона і Dark Stage – локація екстремальної, важкої музики.

Зліва від центру був розважальний та гастрономічний мік­рорайон – Халі Галі. Саме там працювало найбільше кафешок, зокрема паб «КайФАЙНЕмо», де можна було смачно поїсти. Тут же – Площа Ринок з сувенірами фестивалю, Храм Файного міста, Мантра Хаус та навіть Лунапарак – для найменших гостей.

Був на території і Файний Біч – спортивний парк з баскетбольним і волейбольним майданчиками, а також міні-стадіон, де відбувалися турніри з футболу та бамперболу (коли люди грають у футбол, одягнувши великі надувні кулі). Та родзинками цього мікрорайону були басейн і сцена електронної музики – UFO Stage.

Однак усі головні події відбувалися в Старому місті на Main Stage, де файні люди зустрічалися з хедлайнерами фесту.

Про Франківськ не забули

За чотири дні на трьох сценах «Файного міста» виступили 80 виконавців.

20 липня чимало люду зібралося послухати львів’ян «АННА» та шведський гурт Adept. А любителі альтернативної музики насолоджувались виступами гурту Fontaliza, «Один в каноє» та вже добре відомого «Хамерман знищує віруси». До речі, під час виступу, «Хамерман» подякував Франківську за піар. Соліст гурту Володимир Пахолюк передав привіт Руслану Марцінківу та сказав, що виступ у франківському палаці Потоцьких надихнув гурт на створення нового образу – святої інквізиції.

Також публіку потішив франківський гурт «Карна». Гуцул-металісти (так вони себе називають) під час виступу відзняли кліп на пісню «Вітродув». Режисером кліпу став Віктор Скуратовський, який у минулому році зняв «Party на Прикарпатті».

Головним хедлайнером того вечора стала Tarja – фінська співачка, колишня вокалістка симфо-метал гурту Nightwish.

Наступного дня на головній сцені співали The Gitas, Kozak System, Onuka та Oоmp! На Пром­зоні запалювали MegamasS, Morphine Surffering та To the Rats and Wolves. А у Чайна Таун слухали Naviband, Vivienne Mort та «Курган & Агрегат».

Останній день фестивалю був найочікуваніший для любителів рок-музики. Файні люди не встигали переміщуватись між сценами, які розташовували щонайменше 500 метрів одна від одної. «Порнофільми», «Тартак» та Amaranthe – на одній сцені. 1914, Vader та Betraying the Martyrs – на другій. Tik Tu, Leo Mantis і Bloom Twins – на третій.

Та всіх об’єднав фінський рок-гурт The Rasmus. Їхній концерт був настільки запальним, що людей навіть не зміг розігнати пристойний дощ, який почався вже на перших хвилинах. Музиканти зіграли улюблені всіма хіти – «Ice», «In the Shadows», «First Day of My Life», «Funeral Song», «No Fear», «Sail Away» та інші. Всидіти на місці було неможливо – танцювали й підспівували абсолютно всі.

На жаль, чотири дні фесту пролетіли дуже швидко. Наступного року поїдемо ще. Навіть пройшли спеціальний квест, аби отримати знижку 20 % на квитки «Файне місто 2019».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.