Війна Люди Спорт Статті

Футбольний арбітр Іван Бондар насудив на рубрику “людина тижня”

Цього тижня Репортер відзначає головного суддю футбольного матчу Першої ліги Івана Бондаря.

Минулого тижня франківське «Прикарпаття» грало на виїзді з «Інгульцем». Команда з Кіровоградщини після вилучення на початку другого тайму франківця Владислава Семотюка грала у більшості, але перемогти спромоглася лише в самому кінці.

Тобто, аж на третій доданій хвилині матчу головний суддя Іван Бондар призначив пенальті у ворота «Прикарпаття». За всіма ознаками – несправедливий. Один із форвардів «Інгульця» зашпортався у карному майданчику франківців, заплутався у власних ногах і впав. Ще й граціозно змахнув руками, коли піднімався з газону. Суддя призначив пенальті, 1:0, франківці програли. І це неабияк обурило просто всіх, хто принаймні знає про існування футбольного клубу «Прикарпаття».

Чи не першим відреагував міський голова Руслан Марцінків. На своїй сторінці у соцмережі Facebook мер видав емоційний допис. Дослівно це виглядало так:

«Футбол продажний! Інгулець – це позорна команда бариг! Суддя просто вбиває команду і це по телебаченню, і при Макарову! (президент ПФЛ – ред.) 93 хвилина придумана пенальті! Тому наш футбол ніколи не буде італійським чи німецьким!».

Президент ФК «Інгулець» Олександр Поворознюк почав відстрілюватися майже одразу.

«Я суддівство не коментую, тому що зарплату рефері не плачу, – сказав він. – Як прокоментую слова мера Івано-Франківська? У нас свобода слова, він висловив свої думки. Але питання в тому, чи готовий він буде повторити й відповісти за ці слова через кілька днів. Так, суддя після матчу зізнався, що помилково призначив пенальті у ворота «Прикарпаття». Ми гроші суддям не возимо і матчі не купуємо. Про це можу вам сказати з усією відповідальністю».

Наступного дня, 16 липня, дії Івана Бондаря проаналізували у Комітеті арбітрів Української асоціації футболу. На сайті УАФ йдеться, що комітет виявив два технічно-дисциплінарні епізоди, в яких арбітр прийняв нелогічні рішення, що не мають відношення до правил гри.

Перший – на 53 хвилині – випадковий контакт між захисником «Інгульця» та нападником «Прикарпаття», який по інерції впав на газон. Арбітр франківця вилучив. Мало того, далі він вилучив і головного тренера «Прикарпаття» Володимира Ковалюка – через надмірне обурення.

«Другий момент – на 93 хвилині матчу. Нападник «Інгульця» здійснює явну, демонстративну та театральну симуляцію – він гротескно падає на газон. Рішення арбітра призначити 11-метровий удар у той час, коли не сталося жодного порушення, є таким, що неможливо ані пояснити, ані якимось чином обґрунтувати положеннями Правил гри, – йдеться у поясненні. – Комітет висловлює здивування низьким технічним рівнем арбітражу та повідомляє, що на наступному засіданні КА УАФ буде пропонувати виключити Івана Бондаря зі списків арбітрів, які проводять матчі серед професійних команд».

В Українській асоціації футболу також додали, що подали заяву на суддю до розгляду в дисциплінарний комітет.

Але що це було? Навіщо футбольний суддя Іван Бондар поставив собі на репутації жирну пляму, якщо взагалі не зіпсував кар’єру арбітра? Президент «Інгульця» стверджує, що не за гроші. Спробуємо повірити. Може, то була якась особиста образа на поведінку головного тренера «Прикарпаття» після першої помилки? Але щось занадто, вони ж обидва не хлопчики. І навряд він призначив той сумнозвісний пенальті, аби його проклинали усі франківські вболівальники, а газета «Репортер» ще й втулила в «людину тижня». Напевно, ми, як і комітет арбітрів, «висловимо здивування», а ще придивимось до подальшої долі Івана Бондаря в українському футболі.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні