Війна Люди

Франківці створили живий ланцюг єдності заради порятунку готелю «Дністер» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У суботу, 22 січня, сотні франківців, незважаючи на погану погоду, зібралися біля будівлі готелю «Дністер». Вони сформували символічний живий ланцюг єдності до колишнього готелю «Київ».
У цей день, 103 роки тому був прийнятий Акт Злуки. А 32 роки тому біля готелю «Дністер» розпочався живий ланцюг, який з’єднав Івано-Франківськ, Львів та Київ, пише Репортер.

Сьогодні ж активісти громадської організації «Кам’яниця Австрія», а також інші небайдужі франківці прийшли на символічну акцію, аби згадати ці дві історичні події. А заодно нагадати владі та забудовнику про руйнацію історичної пам’ятки – готелю «Дністер».

“Оскільки в цей день у 1990 році був великий ланцюг злуки від «Дністра» до Києва, то ми робимо маленький ланцюжок від «Дністра» до «Києва», але того, що на стометрівці, – говорить один з організаторів акції Ростислав Шпук. – Для того, аби нагадати. Усі ці меморіальні акції, що відбуваються вони направлені на збереження пам’яті, А ми тут бачимо втрату пам’яті. Будинок переінакшили і ця пам’ять стерта з його лиця”.

«Сьогоднішня акція це два в одному – синтез символічності в День злуки, а з іншого боку нагадування про ситуацію, яка склалася довкола будинку, – говорить мешканець будинку, член організації «Кам’яниця Австрія» Павло Валько. – Вона дотепер не вирішилась».

Досі нові власники будівлі – скандальні готельєри Бойки – не розісклили колонаду, як обіцяли.

Читайте також: З хворої на здорову: у Франківську знову скандал навколо готелю «Дністер» (ФОТО)

Активісти продовжують боротися за повернення колонади й історичної будівлі загалом.

Сотні франківців утворили живий ланцюг від «Дністра» і до бізнес-центру «Київ» та заспівали гімн.

Авторка: Світлана Лелик
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні