У Франківську активно ремонтують дороги. Принаймні так кажуть у міській раді.
До Дня незалежності обіцяють відкрити вулицю Лесі Українки та площу Міцкевича, які мали бути готові ще минулого року. Вулиці Сухомлинського і Дучимінської теж майже завершені. А решта?
До свята
Серед тих об’єктів, які є на балансі міського департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою, сьогодні капітально ремонтують сім. Це вулиці Кардинала Любачівського, Слави Стецько, Карпатської Січі, Станіславська, Мазепи, Лесі Українки та площа Міцкевича.
«Вулиця Лесі Українки вже практично на виході, – каже директор департаменту Михайло Смушак. – Залишилось встановити боларди з боку катедри. Два боларди з вулиці Сотника Мартинця вже встановлені. Також готуємо лунки під дерева, вони будуть високі, понад 4 м. Але їх ми будемо садити трохи пізніше, бо влітку дерева ніхто не садить – вони не приживуться. На площі Міцкевича – аналогічна ситуація. Там залишилося завершити роботи в районі кільця».
Михайло Смушак пообіцяв, що підрядник – ТзОВ «Шобелі Україна» – здасть об’єкт до Дня незалежності. Однак наразі роботи комунальники призупинили, бо ж натрапили на рештки Тисменицької брами. Зараз там працюють археологи. Натомість Смушак каже, що на терміни це не вплине – підрядник закінчить роботу, а брамою займатиметься департамент архітектури.
До теми: На Снятинщині мешканці перекрили дорогу (ФОТО, ВІДЕО)
Щодо грошей, то ремонт вулиці Лесі Українки обійшовся місту в 5 503 446 грн, а площі Міцкевича – 6 854 347 грн.
Також, за словами директора департаменту, скоро завершать ремонт Станіславської. У травні минулого року підрядник – ТОВ «Елітгарантбуд» – отримав на це 1 049 000 грн.
«Там вже повністю завершене покриття. Почали встановлювати лавочки, урни, стовпчики, велостійки», – каже Михайло Смушак.
На вулиці Карпатської Січі лишилося заасфальтувати ділянку дороги, яка веде до вулиці Сорохтея. Загалом на її ремонт ТОВ «Фішкарош» отримало 2 200 000 грн. Значно більше – 7 159 720 грн – місто заплатило ТОВ БК «Трейдзахідбуд» за роботи на вулиці Слави Стецько.
«Половину вулиці наразі заасфальтовано нижнім шаром, – розповідає Смушак. – Готують під асфальтування другу половину. Паралельно облаштовують тротуари. Також там має бути сквер і контейнерний майданчик».
А от коли точно закінчиться ремонт вулиці Кардинала Любачівського – невідомо. Там закінчили прокладати нові мережі та готуються стелити асфальт. Тендер на ремонт виграв «Івано-Франківськавтодор» з пропозицією 3 711 000 грн.
Роботи не бракує
Управління капітального будівництва теж ніби не зволікає. Як розповів заступник начальника управління Володимир Ковальчук, цьогоріч УКБ планує відремонтувати 31 об’єкт.
Наразі уклали договір на 14 415 000 грн з «Івано-Франківськавтодором» на будівництво вулиці 24 серпня. Ця ж компанія за 8 525 425 грн візьметься за вулицю Стуса (від Миколайчука до 24 Серпня).
«На 24 серпня вже укладений нижній шар асфальту, облаштовані тротуари, – каже Ковальчук. – Найближчим часом буде стелитися верхній шар, а паралельно встановлюватимуть опори під тролейбусну лінію».
На капремонті в УКБ нині 12 об’єктів. Зокрема: Сухомлинського, Дучимінської, Паркова, Павлика, Чорновола, Вовчинецька, Військових Ветеранів, Левинського.
До теми: У Коломиї серед дороги утворилося величезне провалля (ФОТО)
«Вулиця Сухомлинського практично завершена, – розповідає Володимир Ковальчук. – Залишилося облаштувати стоянку і зробити пониження для маломобільних груп населення біля «Заравшану». На Дучимінської потрібно нанести розмітку і встановити дорожні знаки. На Парковій доробляємо шматок тротуару в місцях, де проходив ремонт тепломережі. Також практично завершені роботи на Чорновола (заїзд до поліклініки № 1) і на Павлика. На вулиці Військових Ветеранів до середини липня зможемо завершити частину тротуару».
Щодо Вовчинецької, то на ділянці від магазину «Дарницький» до вулиці Дучимінської застелили верхній шар асфальту. Але тут підрядник ще взявся переробляти частину тротуару, який просів після зими.
«На вулиці Левинського ми завершили прокладання дощового колектора та почали облаштування нижнього шару асфальтобетону», – повідомив Ковальчук. На ремонт цієї вулиці «Івано-Франківськавтодору» виділили 8 467 265 грн.
На капремонті й вулиця Княгинин. Договір на її ремонт наприкінці квітня УКБ уклало знову ж таки з «Івано-Франківськавтодором». Бюджет – 5 752 359 грн. На сьогодні там застелили нижній шар асфальту.
«Мали б уже почати капремонт Галицької (від Калуського шосе до Хіміків). Тендер проведений, підписаний договір з ПБС. Чому не починають – невідомо. Ми вже їм надіслали претензію. Може, будемо розривати договір», – каже Володимир Ковальчук.
Проведений тендер і на ремонт вулиці Коперніка. Його виграла ТОВ «Карпатська будівельна компанія». Вартість робіт – 3 539 293 грн. Однак Ковальчук каже, роботи там розпочнуться після того, як закінчать вулицю Павлика. А поки на черзі вулиця Підгірянки, яку за 4 778 696 грн взялася робити «Автомагістраль-ІФ».
«Також ми оголосили повторні тендери на ремонт вулиці Республіканської (вартість 7 448 000 грн) та Індустріальної (9 500 000 грн), – розповідає Ковальчук. – Також готова проектно-кошторисна документація на Ремісничу, Кондукторську (від Деповської до Ремісничої) і Сніжну. Скоро будемо шукати підрядників і починати роботи. Готові проекти вулиць Бачинського, Макогона та кільця Івасюка-Незалежності-Тисменицька, але наразі вони на експертизі».
На Коновальця грошей нема
Нині на стадії виготовлення проектно-кошторисної документації і Північний Бульвар, Надрічна, Івасюка, Крайківського, Кривоноса, Софіївка, Івана Павла ІІ, Донцова, Галицька (від площі Ринок до Дністровської), Коновальця, Гоголя. Капремонт там планують розпочати наступного року.
Але на вулицю Коновальця грошей в міському бюджеті нема в будь-якому разі. Як розповів Михайло Смушак, за попередніми розрахунками, там треба на капремонт щонайменше 110 млн грн.
«Проект вулиці Коновальця буде готовий до кінця літа, – каже він. – Можливо, будемо просити якісь кошти з держбюджету, обласного бюджету, бо це дуже велика сума. Цьогоріч провели тендер на поточний ремонт цієї вулиці від Січових Стрільців до аеропорту. Договір на 2 609 000 грн уклали з «Автомагістраль-ІФ». Але поточного ремонту там недостатньо, бо після кожного дощу з’являються нові ями. Зрозуміло, якщо асфальт вже простояв 30 років, то його вже можна брати і просто розколупувати лопатою».
До теми: Посадовці розповіли, які дороги на Прикарпатті ремонтуватимуть у цьому році (ВІДЕО)
Така ж ситуація на Бандери, Івасюка та Надрічній. За словами Смушака, щороку на поточний ремонт виділяється купа грошей. Наприклад, цьогоріч на забивку ям «Муніципальна дорожня компанія» отримала 6 млн грн. Та й цього виявилось недостатньо – з міського бюджету виділили ще 2,5 млн.
«Поточний ремонт цьогоріч доволі складний, – говорить Смушак. – Ми вже витратили на нього на 5 млн грн більше, ніж минулого року. На жаль, вулиці в нас у доволі поганому стані й після зими знову ж таки будуть потребувати ремонту».
Comments are closed.