Соціум Статті

З досвідом і без. Яку роботу пропонують на Прикарпатті переселенцям і місцевим

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На Прикарпатті зареєструвалися уже 114 тисяч внутрішньо переміщених осіб, і це лише офіційно. Насправді тих, хто, рятуючись від російського звірства, приїхав у нашу область, набагато більше. Приїжджих закликають шукати роботу, хоча б тимчасову.

Та чи є в області можливість працевлаштувати таку велику кількість людей? Враховуючи, що й немало прикарпатців втратили роботу через війну, пише Репортер.

роботу новини Івано-Франківська

Процедура спрощена

За словами начальника відділу організації сприяння працевлаштування Івано-Франківського обласного центру зайнятості Ігоря Сливінського, наразі 682 тимчасові переселенці звернулися з потребою в робочому місці. З них 59 уже працевлаштували. А 136 отримали статус безробітного.

«Не всі зараз можуть отримати статус безробітного, бо є люди, які не звільнені і не хочуть звільнятися. Їм просто потрібна тимчасова робота за сумісництвом або за цивільно-правовим договором, – каже Ігор Сливінський. – Якщо ж люди звільнені з роботи і є незайнятими особами, то, згідно з законодавством, мають право на допомогу по безробіттю».

Розмір допомоги по безробіттю залежить від трудового стажу людини й розраховується у відсотках до їхньої середньої зарплати. Якщо стаж понад 10 років – 70%, від 6 до 10 років – 60%, від двох до шести – 55%, а до двох років – 50%.

Безпека та інтеграція. Як у Франківську 35 ГО об‘єдналися у дієвий волонтерський штаб

Щоб звернутися у центр зайнятості для пошуку роботи, треба мати паспорт та ідентифікаційний код. Підходять документи з додатку «Дія». На час воєнного стану процедура реєстрації вимушених переселенців спрощена.

«Зараз це можна зробити трьома шляхами, – пояснює Ігор Сливінський. – Оскільки в нас в області не ведуться бойові дії, внутрішньо переміщені особи можуть звернутися особисто до будь-якого центру зайнятості, незалежно від місця проживання. Також, можна зареєструватися через додаток «Дія». Або – за Google-формою на Telegram-каналі Державного центру зайнятості».

Поки що отримати допомогу по безробіттю можна лише на порталі «Дія». У мобільному додатку такої функції ще немає. Для цього на порталі потрібно зареєструватися чи авторизуватися. Потім – заповнити анкету та обрати найзручніший центр зайнятості, незалежно від зареєстрованого місця проживання. Далі – ввести номер соціального рахунку, якщо такий є, і періодичність виплат. Потім – завантажити всі документи (паспорт, документ про останній вид зайнятості, освіту тощо), поставити електронний підпис і чекати відповіді з центру зайнятості.

роботу новини Івано-Франківська

Швачки, лікарі, водії

Станом на 1 березня 2022 року в Івано-Франківській області на обліку було 8 412 безробітних. За місяць число скоротилося до 8 134, але все одно є дуже великим. За словами Ігоря Сливінського, багато непрацевлаштованих було й до повномасштабного вторгнення: це ще наслідки пандемії, через яку багато людей втратило роботу.

«Станом на сьогодні є близько 500 вакансій, – говорить Ігор Сливінський. – Переважно, це робітничі професії. Дуже потрібні швачки. Також – водії, продавці, кухарі, пекарі, трактористи, будівельники. До нас звернулося багато людей, які були зареєстровані як ФОПи, але зараз не можуть працювати. Тож вони йдуть на інші професії, які трохи пов’язані з їхнім видом діяльності, або й взагалі в іншу сферу».

Є й неробітничі вакансії, наприклад, психолог, менеджер зі збуту, бухгалтер. Також потрібні фахівці з медичної сфери: медсестри, лікарі, стоматологи, фармацевти. Крім того, за словами спеціаліста центру зайнятості, останнім часом бізнес починає потрохи відновлюватися. Тож, можливо, з’являться й інші вакансії.

Читайте: Швачки, фармацевти, продавці. Які вакансії є зараз на Прикарпатті

Згідно зі статистикою, оприлюдненою обласним центром зайнятості 18 березня, майже половина з наявних вакансій є в Івано-Франківську. Близько 80 вакансій пропонують у Яремчі. Значно менше – у Калуській, Тисменицькій, Косівській та Галицькій філіях центру.

Найбільше шукали швачок – 35, із зарплатою 6 500 – 10 000 грн на місяць. Майже стільки ж пропонують і фармацевтам, для яких було 25 вакансій. А от водію автотранспортних засобів (19 вакансій) обіцяють платити від 6 500 до 20 000 грн. Трактористу – від 10 000 до 20 000 грн. Також були пропозиції для дев’ятьох лісорубів (6 500 – 8 000 грн), десятьох офіціантів (6 500 – 15 000 грн), вісьмох адміністраторів (7 000 – 17 000 грн) та інших.

Бізнес зі сходу. Тривають перемовини влади Франківська з трьома великими фірмами

Також, за словами Ігоря Сливінського, внутрішньо переміщені особи не мають переваг перед місцевими при працевлаштуванні. Головне, щоб людина підходила роботодавцю.

Можна й без досвіду

На сайті з пошуку роботи Work.ua є 394 актуальні вакансії. Наприклад, франківське кафе Greenford шукає адміністратора. Потрібен досвід від одного року і вища освіта. Зарплата не вказана.

А ТОВ «Уніплит» шукає оператора котельні у Вигоді на Долинщині. Обіцяють змінний графік роботи, повний соцпакет і можливість довезення з Долини. Зарплата – 8 000 грн, досвід буде перевагою при працевлаштуванні.

«Прикарпаттяобленерго» шукає інженера-енергетика, платити обіцяє 11 600 грн. ДП «Карпати» – начальника бюро з обліків і розрахунків, зарплата 20 000 грн. У Рогатині «Аптека доброго дня» має вакансію провізора та фармацевта, а у Франківську ІТ-компанія Squro шукає фахівця по роботі з документами, верифікатора. Можна працювати дистанційно.

Також роботу можна шукати на Telegram-каналі «Робота зараз: Державна служба зайнятості». Через чат-бот, туди можуть подавати вакансії роботодавців. Наприклад, з останніх – електрик у ТОВ АПФ «Родник Плюс» у Снятині або продавець у ПП «Pekari Bakery» в Косові.

Є й вакансії на франківських комунальних підприємствах. Втім, небагато внутрішньо переміщених осіб поки спішать працювати трактористами чи прибиральниками. Наприклад, КП «Центр розвитку міста та рекреації» може взяти на роботу двох двірників, хоч штат уже укомплектований. За словами Руслани Василюк, поки охочих переселенців не було, зате звертаються франківці. Тож, якщо хтось підійде з місцевих, будуть брати.

Також готові працевлаштувати людей і франківські заклади харчування. Наприклад, найбільша мережа закладів у місті «23 ресторани».

«Зараз, наприклад, є вакансії офіціанта, бармена, кухаря, помічника кухаря, технічні помічники, – каже HR-директорка компанії Діана Книшук. – Щодо досвіду, то конкретного правила немає. Звісно, якщо він є – дуже добре, тоді людина швидше опанує процес. Але є й позиції, де беремо й без досвіду, там, де потрібно менше часу на навчання».

Зараз у команді «23 ресторанів» працюють уже дев’ять працівників, які приїхали зі східних та північних регіонів України. Посади різні: кондитери, кухарі, офіціант, навіть бейбі-ситтером у дитячій кімнаті в одному з ресторанів. За словами Діани Книшук, у сфері харчування люди часто змінюють роботу. Тож майже завжди можна знайти якісь вакансії.

Авторка: Ольга Романська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.