Соціум Статті

Спочатку реєстр, потім школа. Як записати дитину в перший клас у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього року в Україні вводять електронну реєстрацію для першокласників. З 1 березня дані про майбутнього школяра спочатку треба ввести на сайті, а вже потім нести документи до школи.

Як і раніше, у пріоритеті – територіальний принцип, пише Репортер.

Територія має переваги

Перший етап реєстрації триватиме з 1 березня по 31 травня. У цей час хтось із батьків або офіційний представник дитини повинен зайти на сайт school.bloqly.com і зареєструвати сина чи доньку в системі. Сайт уже працює, але поки що у пробній версії, закладів освіти там ще немає.

Для реєстрації треба ввести дані дитини: прізвище, ім’я, побатькові, дату народ­ження, номер свідоцтва про народження, адресу, контакти когось із батьків… Також у кожному закладі вже є закріплений за ним реєстратор, який за потреби допоможе внести інформацію за батьків.

Як і в попередні роки, тепер також надаватимуть перевагу дітям, які живуть у будинках, закріплених за школою.

«Програма буде визначати три найважливіші моменти при зарахуванні дітей до закладу освіти, – говорить директор франківського департаменту освіти і науки Ігор Максимчук. – Перший – це відповідний освітній округ, до якого належить та чи інша школа. Наступний – якщо батько чи мати є працівником цього закладу освіти або старші брат або сестра уже навчаються в ньому. А також, якщо дитина є випускником дошкільного закладу, який є у структурному підрозділі закладу. У нас таких два: початкова школа імені Софії Русової та початкова школа «Пасічнянська».

Зарахування дітей до школи за територіальним принципом існує уже два роки. Список територій, закріплених за певним навчальним закладом, можна знайти на сайті департаменту освіти і науки. Наприклад, за ліцеєм № 1 закріплені вулиця Довга (непарні до Тичини, парні – до Зв’язкової, Сонячна, Марка Вовчка, Тичини, Пашницького, Заболотівська, Слов’янська, Карпатська, Українська, Кулібіна, Сніжна, Зв’язкова. А до ліцею № 20 – Володимира Івасюка (№ 7,10,11, 24-26а), Івана Павла ІІ (непарні), Миру (від № 67 до кінця, від № 88 до кінця), Вінницька (крім № 9), Він­ницький провулок, Будівельний провулок, Гоголя, Любачевського, Андрусяка, Космічна, Полтавський провулок, Дружби, Малицької, Героїв УПА (№ 2,4,6).

Втім, документи можна подавати і у школи, де у вас немає переваги за місцем проживання і де не навчається і не працює ніхто з сім’ї. Тоді дитину зарахують, якщо буде вільне місце.

Які папери треба

Документи до закладу освіти треба занести протягом 10 днів після реєстрації на сайті, але не пізніше 31 травня. Потрібні такі документи:

Оригінал або копія свідоцтва про народження дитини (при подачі копії все одно треба показати оригінал);

Оригінал або копія медичної довідки типу 086-1 / о;

Оригінал або копія документа, який засвідчує право на першочергове зарахування: або те, де мешкає дитина, або про місце роботи батьків чи місце навчання братів-сестер.

Фітнес і помпони. Як вчителька з Коломиї робить уроки фізкультури цікавішими

«Відповідно до закону, є територія обслуговування, закріплена за закладом освіти. Вона повинна бути підкріплена відповідним документом, – каже Ігор Максимчук. – Це може бути прописка, право власності на квартиру. Якщо це договір оренди, то він має бути нотаріально підтверджений».

Реєструватися на сайті можна у декілька закладів освіти, зважаючи на чергу. Але, коли в школу вже занесли документи, зміни в реєстр вносити вже не можна і бронь в інших закладах скасовується.

Також, за законом, на момент реєстрації дитині мало б виповнитися шість років. Але система даватиме пів року проміжку перед шестиліттям.

Після завершення першої хвилі реєстрації директор видає наказ, за яким зараховує дітей до першого класу цього закладу освіти. Якщо ще залишилися вільні місця, згідно з планом, тоді з 1 червня відкривається друга хвиля реєстрації.

За словами Ігоря Максимчука, попередньо у наступному навчальному році в Івано-Франківській міській громаді очікують близько 4000 першачків.

Зменшити шанси корупції

Електронна реєстрація, в принципі, не сильно лякає батьків. Втім, як завжди, нарікають на територіальну вимогу – бо у місті є більш і менш популярні школи.

З туалетами всередині та без цукру в тарілках. Як школи Прикарпаття готуються відповідати нормам

За словами Марії Франчук, ідея електрон­ного реєстру непогана, але підходить не всім. Наприклад їхня донька не має жодної переваги до зарахування у той ліцей, який обрали батьки.

«Ми з чоловіком плануємо записати донечку у ліцей № 23, – каже Марія Франчук. – На жаль, територіально ми не належимо до цього закладу, хоч живемо від нього не дуже далеко. Хочемо, щоб дитина навчалася там, тому що він по дорозі до моєї роботи і донька відвідує танцювальну студію поруч з ліцеєм. Тож нам краще, щоб дитина навчалася в центрі».

Ірина Чолій теж мешкає в центрі, тому їй недалеко до ліцею № 5, саме туди жінка хоче віддати дитину. Але територіально їхній будинок належить до ліцею № 21.

«Ліцей № 5 сильний за рейтингом знань, має свою історію. Ця школа нам підходить, – каже Ірина Чолій. – А принцип, що треба давати дитину в школу по територіальності, поганий початково. Мені здається, що батьки мають вибирати школу за якістю освіти. А зараз доводиться надіятися, що моя дитина туди потрапить, якщо залишиться місце. А електронний реєстр нічого нового не робить, просто підтримує цю систему».

За словами жінки, єдиний плюс реєстру – що він може зменшити шанси корупції при зарахуванні дитини. Але натомість забирає можливість обирати заклад освіти.

Авторка: Ольга Романська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.