Газета Люди

Олег Кантор і Микола Вовк стали “людьми тижня” на Прикарпатті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Це точно не позитивна історія, але, як не крути, – резонансна. Що люди тижня, то люди тижня.

Міський голова Галицької громади Олег Кантор і депутат Микола Вовк влаш­тували особистий, а потім і публічний конфлікт. Депутат заявив про побиття, а голова натомість звинувачує Вовка, що той був п’яний і лаявся з працівниками та відвідувачами міськради. Що це було, тепер розбирається поліція, пише Репортер. Відкрито кримінальне провадження.

Олег Кантор

Про конфлікт з побиттям у стінах Галицької міськради стало відомо із соцмереж у вівторок, 23 листопада. Журналіст Володимир Теслюк оприлюднив відео, в якому адвокатка й депутатка Наталя Філімон-Шевчук розповідає, що голова громади Олег Кантор побив депутата, працівника міськради Миколу Вовка.

Микола Вовк

Мені зателефонував Микола Вовк і повідомив, що з невідомих йому причин його побив Олег Кантор. Він попросив з’явитися, аби надати йому кваліфіковану правову допомогу, – говорить Філімон Шевчук. – Після цього зателефонував і депутат Олександр Засідко. Прийшовши в міськраду, я побачила, що стоїть Вовк. На обличчі у нього – синці та садна. Він зателефонував у лікарню, приїхала швидка, аби провести огляд щодо його стану здоров’я.

Вона додає, що коли відбувався огляд Миколи Вовка, і медики знімали тілесні ушкодження, міський голова приїхав за ним до Галицької районної лікарні.

З погрозами, що він йому ще покаже, він порвав медичні документи Миколи Вовка і знову наніс йому тілесні ушкод­ження. Зараз на місці працює поліція, яка відібрала заяву та оформила протокол про вчинення кримінального правопорушення, – каже адвокатка.

У середу, 24 листопада, у Галицькій міськраді має відбутися сесія. За інформацією «Репортера», голова Олег Кантор переконував Миколу Вовка голосувати на сесії «так, як йому треба». А коли депутат відмовив, почав махати кулаками.

Черговий Галицького відділу поліції № 3 підтверджує, що відкрито кримінальне провадження і ведуться слідчі дії. Але більше деталей не повідомляє.

Читайте: Рак щастю не завадив. Віра Бочкур з Франківська боролась за життя сина, а тепер рятує себе

Міський голова Олег Кантор заперечує бійку та каже, що це була провокація. Натомість стверджує, що Вовка не бив, лише штовхнув, бо депутат був нетверезим і нецензурно лаявся у присутності працівників і відвідувачів міськради.

Він неодноразово дозволяв собі на робочому місці випивати. Сьогодні його поведінка усе перевершила, – говорить Кантор. – Коли я зробив йому зауваження, він став поводитися ще агресивніше. Сказав йому йти додому і змушений був його відштовхнути. Ніхто його не бив. Це все надумане.

Каже, поїхав до районної лікарні за Вовком, аби пересвідчитися, що в нього взяли аналіз на вміст алкоголю в крові. Але сутичку в лікарні також заперечує: «Два лікарі бачили, що нічого не було. Так, я хотів подивитися в ту карточку, яку йому видали. Він від аналізу відмовився».

Тим часом у міськраді склали акт про те, що Микола Вовк був у стані алкогольного сп’яніння в робочий час на робочому місці. За словами міського голови, його чекає звільнення за статтею.

Очільниця пресслужби міського голови Олена Турик перелічує лайливі слова, які чула від Вовка особисто. Каже, громада підтримує голову і прийде на сесію.

У нас завтра сесія. Тому все-таки думаємо, що це така провокація. Голова не має більшості у міськраді, бо у нас вісім політичних сил, – говорить Олена Турик. – У штатному розписі у голови є перший заступник і заступник. Просувають ще заступників. Така спека, бо завтра будуть знову просувати це питання. Минулого засідання його зарубали.

Натомість, за даними «Репортера», основним найближчим питанням на сесії, яке наразі хвилює голову, є положення про призначення керівників комунальних підприємств, установ та організацій. Депутати з чотирьох фракцій запропонували внести туди зміни, щоб Олег Кантор не призначав тих керівників одноосібно, а щоб це робила сесія. Голові це не сподобалось. Втім, депутати зміни проголосували.

Цього разу Олег Кантор хоче повернути попередній алгоритм. За словами Миколи Вовка, голова вимагав від нього «правильного» голосування, він відмовився, а далі… поки що точно так і не зрозуміло, хто ж розбив обличчя депутату і чи був той нетверезим.

У будь-якому разі медики зафіксували тілесні ушкодження, поліція відкрила кримінальне провадження. І ще маємо купу галасу. Але весь цей сором – точно не те, чого очікують від обранців.

Дива творять люди. Чому прикарпатцям варто стати Миколаєм для дитини з інтернату

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні