Спорт Статті

Франківські “дракони”, тобто НФК “Ураган” – люди тижня за версією “Репортера”

Цього разу відзначаємо народний футбольний клуб «Ураган» – за дуже впевнену гру в основному груповому турніру Ліги чемпіонів УЄФА. Франківські «дракони» перемогли усіх, хто трапився їм на шляху, і тепер крокують далі.

Іншої команди такого рівня, як «Ураган», з будь-якого виду спорту в Івано-Франківську нема, пише Репортер. Принаймні, поки що. Але далі про все по порядку.

НФК "Ураган"

Може, хтось і не знав, але з 28 по 31 жовтня Івано-Франківськ став центром футзалу міжнародного рівня.

У спорткомплексі коледжу фізвиховання, що на Мазепи, вперше в історії відбулися поєдинки найпрестижнішого європейського клубного турніру з футзалу – Ліги чемпіонів УЄФА. В гості до франківського «Урагану» завітали чемпіони Румунії (команда «Юнайтед Галац»), Азербайджану («Араз») та Косова («Лічені»). Франківці на правах господарів не лише гостинно прийняли всі клуби, а й впевнено вибороли путівку до наступного етапу змагань.

У перший змагальний день «Ураган» помірявся силами з клубом «Араз». Поєдинок проти чемпіонів Азербайджану видався запеклим, адже саме в ньому вирішувалась доля єдиної путівки до наступного раунду. Головною запорукою успіху «драконів» у цій зустрічі став вдалий перший тайм. На екваторі першої половини Швед відкрив лік голам господарів у цьогорічній Лізі чемпіонів. Згодом Фаренюк подвоїв перевагу – 2:0. Після відпочинку азербайджанці заграли більш активно й забили один м’яч. Але на тому все. До кінця матчу рахунок на табло не змінився. Гра була важкою, але ми виграли.

«Ураган» Україна – «Араз» Азербайджан – 2:1.

Голи: Швед (10), Фаренюк (15) – Човдаров (30).

Наступного дня «Ураган» зустрівся з командою із Косова «Лічені». Вже на 25 (!) секунді матчу підопічні Максима Павленка зуміли відкрити рахунок зусиллями Фаренюка – 1:0. Далі голеадор «драконів» Абакшин забив другий м’яч, а під завісу тайму Онуфрак та Микола Грицина остаточно зняли питання щодо переможця – 4:0. По перерві Фаренюк та Абакшин оформили дубль, а Коваль підбив остаточні 7:1 на користь господарів. Завдяки цьому «Ураган» уже за тур до завершення міні-турніру гарантував собі вихід до елітного раунду Ліги чемпіонів УЄФА.

«Ураган» (Україна) – «Лічені» (Косово) – 7:1.

Голи: Фаренюк (1, 23), Абакшин (4, 33), Онуфрак (20 – з дабл-пен.), Мик. Грицина (20), Коваль (40) – Санчес Наглес (36).

Завершальний матч проти «Юнайтед Галац» із Румунії не мав жодного турнірного значення, тож наставник «драконів» Максим Павленко дозволив собі ще й поекспериментувати. Тренер дав зіграти усім, кого не залучав у поперед­ніх матчах. Напевно, тому в першій половині гри глядачі голів не побачили. Але після перерви влучні удари найкращого бомбардира «драконів» в Лізі чемпіонів Артема Фаренюка дали зрозуміти, хто у Франківську господар – 2:0.

«Ураган» (Україна) – «Юнайтед Галац» (Румунія) – 2:0.

Голи: Фаренюк (25, 33).

Таким чином «Ураган» за шаленої підтримки рідних вболівальників зумів пробитись до 16 найкращих клубів Європи.

«Репортер» верстається у вівторок ввечері. Жеребкування елітного раунду Ліги чемпіонів УЄФА мало відбутися в середу, 3 листопада.

Учасники основного раунду Ліги чемпіонів УЄФА з футзалу: «Барса», «Леванте» (обидва – Іспанія), «Бенфіка», «Спортинг» (обидва – Португалія), «Сінара», «Тюмень» (обидва – Росія), «Кайрат» (Казахстан), «Аньєр-Вільньов» (Франція), «Пльзень» (Чехія), «Добовець» (Словенія), «Галле-Гоїк» (Бельгія), «Вітен» (Білорусь), «Халадаш» (Угорщина), «Ураган» (Україна), «Олміссум» (Хорватія), «Ховокубо» (Нідерланди).

Отже, далі буде відчутно складніше. Побажаємо «драконам» удачі!