Авто

Чи буде порядок на авторинку?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Може, для когось це буде одкровенням, але івано-франківський автобазар є одним із найбільших у Західній Україні. На вихідні сюди їдуть не лише з усієї нашої області, а і з сусідніх. Натомість сам ринок виглядає недоглянутим. Були тут і чиновники з району та області, і санстанція, ревізували, давали приписи тощо. А в результаті?

av3

За даними «Репортера», власником авторинку є франківське ТзОВ «Карбон». А господарює на базарі на правах оренди ТзОВ «Мі-ком», зареєстроване в Угринові.

Ще у травні минулого року станом ринку зацікавилися в Івано-Франківській ОДА. Тоді власника автобазару зобов’язали до 1 серпня 2013 року «впорядкувати авторинок до відповідних санітарних та інших умов ведення торговельної діяльності». Конкретніше – облаш­тувати парковку, відкрити другий виїзд, збудувати торгові ряди. Пізніше «карбонівцям» дали ще часу, до 1 січня цього року.

І що змінилося? Як каже заступник голови Тисменицької РДА Володимир Заник, майже нічого.

«За рік вони виконали лише деякі приписи санстанції. Решту не зробили», – говорить він.

За словами ж директора автобазару, керівника фірми «Мі-ком» Михайла Моторного, вони постійно облаштовують ринок, хоч і не отримали від влади конкретних завдань.

«Ми зробили частину паркану та в’їзні ворота, думаю, до осені повністю закриємо це питання, – каже Моторний. – Щодо асфальтного покриття на ринку, то це дорого. Зараз фірма не має таких коштів. Ми вже частково відступили від дороги, десь на півметра-метр, зробили місце для паркування, завезли туди шутр. Інший бік, хоч це й не наша територія, але теж зробили. Уже 20 тис. грн. витратили тільки на огорожу. І це ще не все».

av1

На кінець року заплановані збори власників авторинку, говорить директор, і саме там вирішуватимуть, що ще треба зробити.

У тому ж переконує керівник фірми «Карбон» Іван Гринчак. За його словами, уже є парковка, облаштували узбіччя, встановили нові ворота та зробили благоустрій території.

«Щодо торгових рядів, то побудували чотири бокси, ще два – не завершені, – говорить Гринчак. – Фірма «Карбон» намагається виконати поставлені вимоги, але в цих умовах важко щось зробити, коли з усіх боків телефонують і просять допомоги – то акумулятор, то запчастини, то бронежилети. Але ми працюємо, допомагаємо, нікому в кишеню не заглядаємо».

Як не крути, а проблема парковки нікуди не зникла. Машини стоять на узбіччі – десь на два кілометри. Чоловіки в помаранчевих жилетах не минають нікого. Навіть якщо залишити авто метрів за 200 від «загальної черги», тебе все одно знайдуть і попросять заплатити 10 грн. «Якщо не хочете, то паркуйтеся деінде, наприклад за знаком», – кажуть паркувальники.

Розмітки на узбіччі немає, як і асфальту, облаштування жодного, знаку платної парковки більшість не бачить, бо він далеко. Люди обурюються, але платять.

«Те, що тут твориться, інакше як балаганом не назвеш, – говорить Ярослав Ткачівський, один із водіїв. – Незрозуміло, за що ми платимо. Адже ніякої відповідальності за збереження транспорту ніхто не несе. Тим більше – це просто узбіччя, жодного знаку чи синьої лінії».

Цікаво, що ділянка з парковкою розташована на трасі Стрий-Чернівці, тож за законом усе, що робиться там на проїжджій частині чи узбіччі, потребує погод­ження зі службою автомобільних доріг. І збір плати без цього є протизаконним.

av2

Директор «Карбону» Іван Гринчак називає відвідувачів автобазару провокаторами, які просто не хочуть платити. Каже, готовий віддати парковку владі.

«Там ніхто не може навести порядок – ні ДАІ, ні інші служби, – говорить Гринчак. – Охорона є, але це не убезпечує від крадіжок і зламів, які час від часу трапляються, тому й написано «Адміністрація не несе відповідальності». Ми взагалі можемо її віддати, бо вона не є прибуткова, але ніхто з влади не хоче такого геморою».

Ринкові підприємці кажуть, що працювати стало важче, «дорожче». Наприклад, пані Наталія, яка продає запчастини (прізвище просила не називати – Авт.), уже подумує закривати бізнес.

«Зараз, через кризу та спад продажів, торгувати стало важче, – скаржиться жінка. – Покупців поменшало. Розцінки за місце ніби й невеликі – лише 10 грн. за день, але є ще й неофіційна оплата, в доларах. А після валютних стрибків взагалі на плаву не втримаєшся».

Директор ринку Михайло Моторний будь-яку іншу оплату, крім офіційної, заперечує.

«У нас є прейскурант – 10 грн. за метр погонний торгової площі, 40 грн. за місце для продажу легкового авто і т. д. Більше нічого платити не треба», – стверджує він.

За словами керівника фірми «Карбон» Івана Гринчака, через складну ситуацію в Україні, від колишнього ринку нині залишилося тільки 30 %. За рік, говорить Гринчак, автобазар працює лише 45 днів. Сам ринок він називає стихійним, а тому проблемним.

Як каже заступник голови Тисменицької РДА Володимир Заник, він уже давно не їздив на автобазар, тож збирається туди найближчим часом з перевіркою. Чи дають результат перевірки та приписи – велике питання.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.