Акцент

У закладах освіти Прикарпаття якість питної води одна з найгірших в Україні, – Держпродспоживслужба

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
З початку року Держпродспоживслужба провела 5686 комісійних перевірок об’єктів водопостачання, при цьому на кожному другому (52,9%) перевіреному об’єкті встановили порушення.

Не мають централізованих мереж водопостачання, тобто використовують воду з колодязів, 4018 закладів освіти. При цьому працюють на привізній воді 604 харчоблоки закладів освіти. Про це повідомила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, передає Репортер.

Водночас Владислава Магалецька наголосила, що українські стандарти питної води потребують якнайшвидшої модернізації.

«Наші стандарти якості не дотягують до європейських. Певні показники в Україні зовсім не беруться до уваги, деякі нормативи в Європі значно жорсткіші. Нам потрібно змінювати законодавство і підтягувати норми до європейських. Сподіваюсь, що до кінця року будемо мати важливі рішення, які дозволять посилити контроль за якістю води та змінити ситуацію в країні із водопостачанням», – зазначила голова Держпродспоживслужби.

Перевірки також встановили, що в кількох областях у централізованому водопостачанні порушення мають тотальний характер.

Зокрема, порушення вимог дотримання санітарного законодавства зафіксовано в Запорізькій області – на 98% перевірених об’єктах, в Дніпропетровській – на 90%, в Сумській – на 88%, в Миколаївській – на 93%, в Рівненській – на 89%, в Київській – на 100%.

Найбільші показники відхилення проб питної води за мікробіологічними показниками встановлено у Миколаївській та в Івано-Франківській областях. Значні відхилення проб питної води за санітарно-хімічними показниками встановлено в Запорізькій, Миколаївській та Рівненській областях.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні