Війна

У Франківську обговорили генплан. Мости, паркінгі, розв’язки – місто для машин?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Днями в Івано-Франківську відбулося громадське обговорення генерального плану міста. Як розповів директор департаменту архітектури та містобудування Володимир Гайдар, генплан розроблений у межах Івано-Франківської міської ради. Тобто включно з селами: Вовчинець, Крихівці, Микитинці, Угорники і Хриплин.

r

«Важливо те, що ці села вже давно зв’язані з містом, в основному людським ресурсом. Для нас важливо втримати цю територію та розвинути її», – каже Володимир Гайдар.

Оскільки новий генплан передбачає забудову нових масивів, віддалених від центру міста, маршрутна мережа пот­ребує вдосконалення. Тому генплан передбачає продовження тролейбусних ліній та утворення нових автобусних маршрутів.

Суттєвих змін у генплані нема, а основним завданням залишається розвантаження центру міста. Для цього планується будова багатоповерхових паркінгів. Їх мають побудувати на вулиці Незалежності (одразу за мостом через колію), на Галицькій (у районі швейної фабрики) та на Набережній (на території колишнього шкірзаводу). З’являться паркінги і біля нових транс­портних розв’язок.

DSC_3435

«Івано-Франківськ належить до міст з високим рівнем автомобілізації – 200 авто на 1000 мешканців, – каже розробник транспортної частини проекту змін до генплану Сергій Фіалковський. – Генплан передбачає в перспективі збільшення до 300 на 1000. Окрім того, зараз у місті 19 тисяч машиномісць, а в перспективі їх кількість має зрости до 40 тисяч».

Також Фіалковський повідомив, що планується будівництво трьох додаткових мостів, транзитний транспорт через які пропускати не будуть.

Суттєвою проблемою залишилося впорядкування ринків. За словами директора департаменту містобудування та архітектури Володимира Гайдара, така кількість ринків не може сконцент­ровуватись в одній точці.

«Повністю забрати ми їх не зможемо, але будемо переформатовувати у найближчі п’ять років», – зазначив Гайдар.

Презентований генплан не остаточна версія, стверджують його розробники. До 23 лютого іванофранківці можуть внести свої пропозиції до проекту коригування. Пропозиції громадськості реєструються у департаменті містобудування та архітектури, їх протягом місяця розглядають, а потім заявнику надають відповідь про їх врахування або обґрунтовану відмову.

DSC_3473

Усі пропозиції змін до генплану опрацює спеціально створена комісія при департаменті, яка подасть їх на затвердження містобудівної ради, а відтак і сесії міської ради.

Генплан розрахований до 2026 року. Чи схвалять його депутати, ще невідомо. Отак, наприклад, висловився з цього приводу в соцмережі нардеп-свободівець VII скликання Руслан Марцінків:

«Генплан Івано-Франківська потребує широкого громадського обговорення. Поспіхом такі документи не приймаються. Вважаю, що генеральний план цією каденцією міської ради, принайм­ні фракцією «Свободи», не буде підтриманий. Нехай кандидати в мери та депутати презентують перед виборами бачення розвитку міста, а наступна каденція буде ухвалювати цей документ з наступними очільниками. До всього того, голова профільної земельної комісії Петро Гавриш від’їхав служити у ЗСУ, що теж не сприяє об’єктивному розгляду даного документа, який, до речі, приймається на декілька десятків років».

DSC_3464

Звісно, Марцінків – це не вся міськрада, але як одностайно голосують «свободівці», вони вже продемонстрували не один раз.

Варто також зазначити, що найближчим часом у Франківську планують провести обговорення історико-архітектурного плану. Він також розроблений, наразі проходить уточнення, цей план є невід’ємною частиною генерального.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.