Акцент Світ

SpaceX готує ще один рекордний запуск

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Американська приватна космічна компанія Ілона Маска SpaceX планує незабаром вивести на орбіту Землі 19-ту партію інтернет-супутників системи Starlink. На орбіту вантаж доставить ракета-носій Falcon 9, яка до цього успішно виконала сім подібних місій.

Про це йдеться на сторінці SpaceX в Twitter й пише видання Everyday Astronaut, інформує Репортер із посиланням на УП.

За останніми повідомленнями SpaceX, запуск супутників Starlink має відбутися “не раніше 7 лютого о 4:31 за часом Східного узбережжя США (11:31 за Києвом)”.

Запуск ракети-носія Falcon 9, яка доставить вантаж на орбіту, заплановано з комплексу 39A (LC-39A) Космічного центру імені Кеннеді у штаті Флорида. Це 109-й запуск ракет покоління Falcon.

Через 8 хвилин після запуску, заплановане повернення багаторазової частини ракети-носія Falcon 9 на безпілотну платформу “Just Read the Instructions” в Атлантичному океані.

Довідково: Перший багаторазовий ступінь Falcon 9 компанія Маска використовуватиме по десять разів, потім їх оглядатимуть, змінюватимуть зношені деталі та використовуватимуть ще до 90 разів.

Компанія Ілона Маска – світовий лідер за кількістю супутників на орбіті Землі. Зараз їх понад 1000, а за декілька років їх кількість має досягти 42 тисяч.

Ракета Falcon 9, яка і використовується для доставки супутників системи Starlink на орбіту, за один виліт може доставити максимум 60 апаратів. Більшу кількість супутників зможе виводити космічний корабель компанії Маска — Starship.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні