Війна Культура

“Музей зброї” у Франківську коштуватиме понад пів мільйона євро

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В інформаційному просторі неодноразово піднімалось питання створення різних музеїв на території комплексу колишнього палацу Потоцьких в Івано-Франківську.

Про напрацювання в цьому напрямку та міфи, які поширюються довкола палацово-музейної теми, розповіли на Facebook-сторінці КП  «Простір Інноваційних Креацій «Палац».

Перше, у палаці Потоцьких облаштують «Музей зброї». 

«5 грудня  відбулося засідання Спільного моніторингового комітету Програми транскордонного співробітництва ЄС «Румунія – Україна 2014-2020». Визначені переможці проєктів типу «SOFT». Із 12 кандидатів Івано-Франківської області перемогли три туристичні проєкти. Серед них – грантовий проєкт під назвою «Назад до спільних коренів», який виграло Управління інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради», – йдеться в повідомленні.

Загальна сума проєкту складає 938 560, 00 євро, з яких сума для партнерів з Івано-Франківська – 356 246 євро. Бюджет управління економічного та інтеграційного розвитку Івано-Франківської міської ради – 190 271 євро.

Музей буде інтерактивний, цифровий, наповнений спеціально розробленим програмним забезпеченням, засобами відтворення і сенсорними пристроями.

Окрім створення виставкових експонатів проєктом передбачено і проведення необхідних для цього ремонтних робіт та робіт з інженерного забезпечення музею.

«Саме у такому, інтерактивно-медійному, цифровому форматі КП «Палац» планує влаштування музейного простору, куди увійдуть й інші музейні напрямки – історія палацу, генеалогічне дерево Потоцьких, місто Станіславів в контексті ідеальних міст Європи періоду Ренесансу, доступ до цифрових фондів музеїв міста та міст партнерів та ін», – повідомила пресслужба підприємства.

Влаштування фондосховища для збереження історичних артефактів – старовинних речей, історичних документів, елементів інтер’єрів, предметів вжитку, тощо – не передбачається.

Також організатори поставили перед собою три  цілі:

  • Створити та оперувати двома новими транскордонними туристичними продуктами – Мультимедійний музей культурної різноманітності «Ботошані» та Музей зброї в Івано-Франківську.
  • Пропагувати спільну матеріальну та нематеріальну культурну спадщину на двох фестивалях, що започаткують транскордонну співпрацю.
  • Створити мережу зі 140 представників органів місцевого самоврядування, культурних установ, громадських організацій, що працюють у сфері культури та меншин, зацікавлених сторін, членів громади, засобів масової інформації, економічних агентів у сфері гостинності для обміну досвідом та спільної роботи в двох семінарах та 2 транскордонних конференціях в Ботошані та в Івано-Франківську.

Тривалість проєкту – 14 місяців.

Щодо інтерактивної виставки «МІФ», то вона проходила до Дня міста, в рамках фестивалю «Карпатський простір». Наразі будівля, в якій було  облаштовано виставку, потребує ремонту.

«Усі зібрані для виставки «МІФ» речі, які потребують догляду і умов збереження: дерев’яні, текстильні, паперові, дрібні металеві, ліпнинні гіпсові, невипалені керамічні, твори мистецтва, після проведення фестивалю організатои виставки мали забрати з приміщень будівлі. Інші предмети, які не потребують відповідного догляду та умов збереження можуть залишатись в будівлі до моменту початку робіт з її реставрації. Про це з організатором виставки МІФ теж було домовлено завчасно», – йдеться в повідомленні КП «Палац».

Також зазначається, що організатор виставки «одразу ж почав активну кампанію з поширення теми заснування музею в будівлі на території Палацу», без жодного узгодження з комунальним підприємством.

Зазначимо, що з міського бюджету на «МІФ» виділили 250 тис грн. Інвентаризувати інсталяції та отримати  другий ключ від замка на тимчасових дверях вдалося аж у жовтні.

Читайте також: МІФ покидає палац. У Франківську шукають приміщення для «музею історії» (ФОТО)
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.