Війна

Вулиці побитих пішоходів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Коли лікарі бачать сніг чи на ранок утворюється ожеледиця, вони вже знають – у травмпункті буде «аврал». Перший снігопад цієї зими стався 14 грудня. Не забарився й «ожеледний» трав­матизм. Піком тих днів була доба, за яку травматологи прийняли близько 60 пацієнтів. За всі попередні роки важче було тільки одного разу – протягом доби до травмпункту звернулися 90 людей.

Додатковим чинником до ожеледиці є алкоголь. На свята під його впливом люди стають необережними і теж часто опиняються на землі (снігу). За десять святкових днів, від 1 до 11 січня до травмпункту через падіння на ожеледиці звернулися 102 пацієнти.

До речі, лікарі фіксують не тільки кількість травмованих, а й зі слів пацієнтів місця, де зазнали тих травм. Отже, великою кількістю небезпечних падінь виділяються довгі вулиці та місця масового скупчення іванофранківців. Лідерами «чорного списку» є вулиці:

• Галицька
• Незалежності
• Чорновола
• Хоткевича
• Новгородська
• Тичини
• перехрестя Дністровської-Галицької.

«Для реагування відповідних служб щодня інформацію щодо вуличного травматизму населення ми подаємо до служби оперативного реагування міськвиконкому 1580», – каже головний лікар міської лікарні № 1 Тарас Василик.

Цієї зими комунальники поділили Івано-Франківськ на своєрідні зони впливу. Як розповів заступник начальника міського УЖКГ Михайло Вінтоняк, за дорогами та тротуарами доглядає комунальне підприємство дорожньо-ремонтного експлуатаційного управління (КП ДРЕУ). За жеками залишилися прибудинкові території. Так чинити треба за Постановою Кабміну № 529 щодо прибирання прибудинкових територій. Натомість, виникла проблема. Уряд не зволив описати, яким чином треба визначати межі тих територій. Комунальники мають це робити самотужки.

У понеділок, 11 січня, в Івано-Франківську знову почався снігопад, який тривав усю ніч. КП ДРЕУ тоді задіяло весь парк техніки, розповів його директор Володимир Юсипів, а це – 20 машин. За його словами, під час ускладнення погодних умов комунальники виходять на розчистку доріг ввечері, коли на дорогах зменшується рух транспорту. Зробити це треба до виходу першого «пробного» тролейбуса – до четвертої години ранку. Особливу увагу звертають на маршрути громадського транспорту. Тротуари розчищають та посипають ще вдосвіта.

До комунальних служб взимку завжди є претензії. На вівторковій оперативній нараді у міськвиконкомі їхню роботу оцінили «на задовільно». Та міський голова Віктор Анушкевичус порадив не розслаблятися. Як каже директор КП ДРЕУ, посипати всю проїжджу частину неможливо. Тому здебільшого обробляють сумішшю перехрестя вулиць. Щодо тротуарів, то працівники підприємства посипають центральні вулиці, всі сквери та площі. У такій ситуації найкраще для іванофранківців бути уважними, яким би добре підсипаним не видавався тротуар.


Декілька порад на зиму від лікарів:

• Обов’язково вдягайте взуття відповідно до погоди.
• На вулиці дивіться, куди ступаєте, не поспішайте.
• Уважно виходьте з громадського транспорту та своїх авто – на зупинках і стоянках ожеледиця особливо підступна.
• Якщо впали «суттєво», то накладіть на травмоване місце тугу пов’язку, пакет зі снігом чи льодом для охолодження. Можна прийняти найпростіші обезболювальні препарати. Та найважливіше: якомога швидше викликайте швидку допомогу чи звертайтеся до травмпункту самостійно – він працює цілодобово.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.