Війна

Голова думає довго

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Папір, картон, ганчір’я, скло, пластик, поліетилен, дерево, петпляшка – загалом це все сміття. Втім, якщо його посортувати, то воно стає вторсировиною. В Україні є заготівельники, які спеціалізуються на кожному із цих видів непотребу, тож, продаючи посортоване сміття, можна заробити.

В Івано-Франківську вже роками говорять про сміттєпереробний або сміттєсортувальний завод. Утім, результату від розмов та переговорів немає досі.

Калуський підприємець Сергій Мельник уже понад два роки займається вивезенням пет-пляшки з Івано-Франківська. Саме для цього він поставив в обласному центрі понад 150 контейнерів‑сіток. А зараз розробив цілу сортувальну лінію та звернувся із проханням до міської влади. Він просить дозволу працювати з нашими відходами та приміщення, де можна би було розмістити сортувальну лінію.

«Вже більше місяця немає відповіді, – каже Сергій Мельник. – Тому в мене складається таке враження, що івано-франківська влада у цьому не зацікавлена. Хоча дивно, бо від цього ніхто б нічого не втратив». Підприємець розповідає, що завдяки своїй сортувальній лінії твердих побутових відходів (ТПВ), він би зміг забирати та сортувати як мінімум 120 кубів відходів за восьмигодинну робочу зміну.

Мельник певен, що від реалізації справи, яку він хоче втілити, місто та перевізники ТПВ тільки виграють. «Перевізники зекономлять на відстані, бо до Автоливмашівської треба їхати 5 км, а на «Полігон» – 20 км, окрім цього вони виграють на амортизації машин».

Підприємець каже, що 50‑60 % відходів можна відсортувати, а решту, тобто органіку, він планує «затюковувати» в пачки (0,8 х 1,2м) і самотужки вивозити на «Полігон ТП». А в майбутньому Мельник і органіку планує використовувати «за планом». Уже має піролізні печі, де планує виробляти з органіки біогаз, на якому би в майбутньому мала працювати та сама сміттєсортувальна лінія.

На початок Мельник має сортувальну лінію та кілька пресів. І чекає приміщення. Одне з них вже навіть собі придивився – вул. Автоливмашівська, 10. Мовляв, воно й потребам відповідає, і дотриманню усіх вимог. Та чи готове нині місто віддати це приміщення? Хтозна, може у міської влади вже є на нього якісь плани?

Заступник міського голови Олександр Дерев’янко каже, що така пропозиція йому подобається. «Я би пробував це проводити, – каже заступник мера. – Бо якщо людина за власний кошт зробила лінію, то потрібно дати можливість, у вигляді експерименту, сортувати сміття. Думаю, що шкоди це для міста не створить».

Дерев’янко наголошує, що в місті вже давно говорять про сортування сміття, але ніхто ніколи не пробував це робити. Зараз виникла можливість, тому відкидати пропозицію не слід. «Тим більше, що це зменшить навантаження на «Полігон», – підсумовує заступник мера. – Але це рішення повинен приймати не я. Бо спершу має бути добро від мера».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.