Цей вид спорту народився у Швеції в 1970-х роках і швидко здобув популярність в Європі. Трохи більше року у Калуші існує команда «Freedom», яка представляє флорбол на Прикарпатті. Спершу це було захоплення кількох людей. Нині команда виступає у Вищій юнацькій лізі України.
Коли Володимр Барилюк, голова івано-франківської обласної федерації флорболу, вперше показував калуським дітям, що воно таке, він мав лише дві клюш-
ки та м’ячик. Коли займатися цим спортом таки зголосилися кілька дітлахів, була створена команда «Freedom».
Минулого року калушани виступали у Західноукраїнській шкільній лізі. І одразу ж за підсумками сезону посіли високе четверте місце з 12 команд. Згодом був виступ у шкільному Кубку України, де наші хлопчаки зайняли дев’яту сходинку.
Нині цю команду тренує Сергій Загинайко. Він перейняв колектив від Андрія Дмитришина, який на деякий час виїхав за кордон. За словами Загинайка, цей вид спорту у Калуші сприйняли привітно. Начальник міського спорткомітету Михайло Клим усіляко сприяє розвитку флорболу в місті. З його допомогою нині команда «Freedom» проводить чотири тренування на тиждень. Займаються у спортзалах ПТУ №7, школи №6 та фізкультурно-спортивного товариства «Сокіл».
Калуські флорболісти поступово підвищують рівень своєї майстерності. Цими вихідними команда стартувала у новому для себе змаганні – Вищій лізі. Цей турнір наразі є найавторитетнішим за статусом у флорболі України. Тут змагаються 27 команд, розділених за географічним принципом на два дивізіони – західний і східний. Поділ є також і за віком – дорослі та юнаки. «Freedom» змагається серед юнаків.
Схема чемпіонату проста. За сезон вісім команд дивізіону тричі з’їжджаються разом та за два дні проводять групові матчі та ігри плей-офф. За зайняте підсумкове місце кожна отримує залікові бали. Перша – вісім, остання – один. Після трьох таких турів очки сумуються, і чотири найсильніші клуби вирушають до Києва, де відбувається фінал восьми: чотири західні команди зійдуться з чотирма східними та вирішать долю звання чемпіона України.
Перший тур відбувався у Львові. Протягом двох днів за звання сильнішої тут змагалися вісім юніорських команд. У той час, як інші клуби привезли до Львова по 9-13 гравців, які могли міняти один одного протягом гри, калушани прибули лише з воротарем та чотирма польовими гравцями. Тобто усі матчі їм довелося грати однією ланкою.
«На командні тренування приходять 12-15 хлопчаків, але за різними причинами до Львова змогли поїхати лише п’ятеро, – розповідає Сергій Загинайко. – Звісно, це було велике навантаження, адже гравці інших команд по ходу гри мінялися та мали можливість трохи відпочити. Та, як виявилося, важливішими стали зіграність гравців і командний дух. А наш колектив з цього боку показав себе якнайкраще. Грали ми у такому складі: капітан Віталій Щербай, Олександр Хамуляк, Михайло Мельник, Богдан Жарський і воротар Костянтин Фараносов».
За підсумком групового етапу та матчів на вибування калушани зайняли третє місце і здобули шість очок. У груповому турі вони перемогли дрогобицький «Солтерс», «Шахтар» з Червонограда та поступились львівським «Гладіаторам». У чвертьфіналі жереб звів «Freedom» зі столичним «Київ Y. M. C. A.», у складі якого грали навіть два легіонери з Латвії та Швеції. Основний час завершився з нулями на табло, гра перейшла в овертайм – до першого забитого голу. І за 20 секунд до його закінчення переможний м’яч закинув Віталій Щербай.
«Відчуття були неймовірні, – розповідає Віталій, 14-річний капітан команди. – Грати проти такої потужної команди було дуже важко. Але ми виконали настанови нашого тренера, нейтралізували легіонерів у складі киян, а в кінці забили гол».
Після цього матчу в півфіналі «Freedom» знову програв «Гладіаторам» 4:5, а у матчі за третє місце вщент розгромив тернопільську «СШ 24» 9:2.
Далі у західному дивізіоні відбудуться ще два тури. Другий у грудні прийме Тернопіль, а в лютому на третій тур претендує Калуш.
«Нещодавно Всеукраїнську федерацію флорболу прийняли до всесвітньої, – говорить Сергій Загинайко. – Це відкрило українцям шлях на чемпіонати Європи та світу, які відбудуться наступного року. А у 2014 році флорбол вже буде у програмі Юнацьких Олімпійських ігор. Нині ми чекаємо, щоб цей вид спорту визнало Міністерство освіти, науки, молоді та спорту України. Тоді можна буде розраховувати на бюджетне фінансування».
Зараз в Україні вже діють близько 60 флорбольних клубів. У світі цей спорт розвивається найдинамічніше, адже він є всесезонним і не потребує дорогої амуніції. Хтозна, озираючись на успіхи івано-франківських «Урагана» та «Говерли», можливо, зараз ми є свідками зародження на Прикарпатті ще однієї команди, яка стане лідером в Україні. Дуже хочеться у це вірити.
До теми
Флорбол – командний вид спорту. Грається пластиковим м’ячем, удари по якому наносяться клюшкою. Ціль гри – забити м’яч у ворота суперника.
Контролювати м’яч дозволяється лише клюшкою, яка є у всіх польових гравців. Ногою м’яч можна зупиняти, але не бити по воротах. Ця гра схожа на хокей із м’ячем, але у спортзалі. У ході гри дозволяється необмежена кількість замін, які можна проводити, не зупиняючи гру. Тривалість матчу – три періоди по 20 хвилин.
Comments are closed.