Відео Люди

Олії, обладнання, комплекс у Яремче. Франківський медуніверситет похвалився здобутками (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 14 лютого, керівники Івано-Франківського медуніверситету розповіли про здобутки вишу за минулий рік.

Кажуть, він був щедрим на закордонні стажування, дослідження в галузях хірургії та травматології. Похвалилися і надбаннями наймолодшого факультету – фармакології, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише “Репортер”.

Протягом останніх трьох років студенти і викладачі працювали над кількома науковими роботами: досліджували рослини карпатського краю та виготовляли з них лікувальні настоянки.

«Ми дослідили два сорти ріпаку – ярий та озимий, – говорить завкафедри економіки фармації і технології ліків Андрій Грицик. – На основі ріпакової олії, яка рекомендована, наприклад, для масажів і для внутрішнього застосування, були розроблені композиції з ефірними оліями. І підібрані композиції таким чином, щоб можна було враховувати тип шкіри, настрій людини. Композиції є різного складу, різні компоненти, також залежить схильність людини до певних запахів, ароматів і так далі».

Запланували в університеті багато роботи й на 2019 рік. Зокрема, хочуть покращити матеріальне забезпечення і вже оголосили тендер на закупівлю необхідної техніки.

«Це буде електронний мікроскоп для кафедри анатомії, – каже Микола Рожко ректор ІФНМУ. – У реабілітаційні центри які сворюються на базі кардіологічного диспансеру, ми плануємо купити обладнання. Це продовження, а десь і завершення будови реабілітаційного центру в Яремче. В нас є великі плани щодо вікдриття центру мікробіоментології, де вже закуплений величезний, дорожезний апарат і зараз йдуть налаштувальні роботи».

Та найбільше в університеті хочуть створити потужну університетську клініку. Втім про це, кажуть говорити поки рано.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.