Відео Культура

Ми виступили на Porto Franko безкоштовно, – “Хамерман знищує віруси” (ФОТО, ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
“Хамерман знищує віруси” – український гурт, відомий епатажними костюмами та зухвалими текстами. На нещодавньому фестивалі Porto Franko в Івано-Франківську музиканти спричинили скандал, вийшовши на сцену майже оголеними. Мер міста Руслан Марцінків запропонував освятити Палац Потоцьких після виступу ХЗВ, а поліція відкрила справу за статтею “хуліганство”.

“Апостроф.Лайм” поспілкувався з солістами гурту Альбертом Цукренком і Володимиром Пахолюком про цей випадок, про традиційні цінності, ненормативну лексику і т.д. Хамерман

– Ви сьогодні дуже скромно одягнені. Це якось пов’язано з мером Івано-Франківська?

Альберт Цукренко: Ні, жодним чином. Наші костюми заплановані більш ніж на місяць наперед. Ми виступали у цьому вбранні в Харкові два дні після Франківська.

До теми Руслан Марцінків: Чому бігати голим і співати пісень можна, а посвятити ліфт – погано?
– Ви взагалі очікували такого резонансу? Відлуння не вщухає.

Володимир Пахолюк: Ми очікували такого ажіотажу й цікавості до гурту ще з 1999 року. Власне, коли ми планувати брати участь у фестивалі “Червона рута”, то думали, що якось так воно й буде. Але історія розпорядилася інакше – відбулася затримка на 21 рік (сміється).

А. Ц. Насправді в нас є друг, який напророкував, що ми станемо зірками десь так у 2018 році.

В. П. Серйозно?

А. Ц. Ні (сміються).

– Назва гурту каже, що ви боретеся з вірусом. Цей вірус – святенництво?

В. П. Насправді ми ні з чим не боремося, бо нам не під силу перемогти речі, з якими дійсно треба боротися. Це може зробити лише Творець, ми ж всіляко доносимо людям той факт, в якій ср*ці вони знаходяться, й загалом закликаємо їх змінитися.

– І демонструєте її заодно.

В. П. Безумовно.

А. Ц. Ви знаходитесь ось тут (сміється).

До теми У Франківську збирають підписи за освячення стадіону “Рух” після концерту Олега Винника
– Ви не узгоджували з організаторами Porto Franko дрес-код абощо?

А. Ц. Ні, на таких умовах ми не виступали би. Це фестиваль сучасного мистецтва, тож було б смішно узгоджувати одяг із організаторами, комісією при мерії чи ще з кимось подібним.

В. П. Ну принаймні не за ці гроші, яких ми, до речі, не отримали.

– Правда?

В. П. Звичайно. Ми виступили на Porto Franko безкоштовно, виключно з поваги до організаторів, які роблять велику справу. Ну і Григор’єв – наш великий творчий спонсор. Два роки тому, коли ми відзначали рік Хамермана за китайським календарем, він підігнав нам китайський хор для шоу “20 років у адекваті”. Можливо, нам вдасться втілити ще якісь проекти, тому маємо те, що маємо.

До теми Тимошенко, Трамп, розпуста: Майкл Щур назвав Франківськ “столицею шаріату” (ВІДЕО)
– Шанувальники Porto Franko звинуватили вас у тому, що чимало спонсорів фестивалю пішли від нього або ж збираються це зробити. Що б ви на це відповіли?

А. Ц. Це об’єктивно пов’язано з нашим виступом.

В. П. Проте ви ж пригадуєте відоме інтерв’ю Фредді Мерк’юрі, в якому він звинуватив у своїх проблемах зі СНІДом не коханців-гомосексуалів, а спецслужби, які заразили цим вірусом всю Африку. Тож, хлопці, проблема взагалі-то не в нас, ми просто стали лакмусовим папірцем, який відкрив вам очі на ситуацію.

– За 21 рік концертної діяльності ще десь хтось погрожував освятити після вас сцену?

А. Ц. Ні, це прецедент. Всяке траплялося, були спроби фізичного насильства, але вперше таку медіаістерику роздув представник влади.

– Про що, на вашу думку, це може свідчити? Адже за нього проголосувала більшість містян, а за час перебування на посаді Руслан Марцінків не раз вчиняв переполох своїми, скажімо так, специфічними поглядами на мораль, культуру й релігію.

В. П. Гадаю, це ніяк не пов’язано ані з мораллю, ані тим більше з релігією. Справа в уявленні людини про межі дозволеного. Є дуже багато переконаних у тому, що вони мають право вламуватися на чужу територію, диктувати свої правила й розказувати нам, в яких позах ї*атися, які спиртні напої вживати й чи вживати взагалі. Так, є люди, які не ходять на концерти, не займаються сексом і при цьому вважають, що мають право розказувати іншим, як це потрібно робити.

А. Ц. Для цього існує спеціальний термін – експансивний конформізм. Така людина не просто хоче злитися з комфортним для неї найближчим середовищем, а ще й прагне змусити решту стати такими ж. Тобто інші мають відповідати її поглядам на моральність, етику й так далі.

В. П. Наявність іншого для цих людей неприпустима, тобто весь світ складається з них. А якщо й з’являється щось інше, то це треба перекроїти під власне лекало.

Повний текст інтерв’ю читайте на Apostrophe.ua або дивіться відео:

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.