Без категорії

Руйнується історична пам’ятка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цими вихідними обвалилася частина стіни другого поверху будинку на Січових Стрільців, 18 в Івано-Франківську. Ця кам’яниця вже прогриміла на всю Україну, коли 11 лютого 2012 року впали перекриття між поверхами та горищем. Тоді накрило й кількох людей (на щастя, обійшлося без жертв), було багато галасу, чиновники обіцяли, що зроблять усе можливе, аби врятувати споруду. Будинок належить до пам’яток місцевого значення і має охоронний номер 360-іф.

Він збудований у 1827 році єврейським купцем Шмаєю Регенштрайфом і є найдавнішою збереженою кам’яницею за межами середмістя. Споруда вирізняється багатою ліпниною, навіть є сцени з біблейської тематики. Свого часу там містився культовий ресторан Гаубенштока, у залах якого місто приймало польського міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького у 1934 році.

«Репортер» звернувся за коментарем до начальника відділу охорони культурної спадщини міськвиконкому Ігоря Панчишина. За його словами, кам’яниця зараз належить чотирьом власникам. Нещодавно вони скооперувались і замовили проект реставраційних робіт у Львівському інституті «Укрзахідпроектреставрація». Науковці пообіцяли до кінця цього літа виготовити документацію.

А з лютого 2012-го пройшло понад два роки…

Write A Comment