Без категорії

Корягіну дали 10 років

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Судова справа проти Віктора Корягіна завершилася. У понеділок, 30 вересня, в Івано-Франківському міському суді оголосили вирок сумнозвісному «валентинівському стрільцю».

Нагадаємо, ввечері 14 лютого, на день святого Валентина, в нічному клубі DJ Cafe на площі Міцкевича 28-річний Корягін вихопив травматичний пістолет та впритул вистрілив у скроню Вікторії Пилипів. 18-річна дівчина на той момент була гравцем калуського жіночого футбольного клубу «Нафтохімік», виступала за молодіжну збірну України U-19 з футболу.

Віктора Корягіна виводять із зали суду

З місця злочину Корягін утік і переховувався від міліції майже два місяці. Його затримали 7 квітня у Львові разом із ще одним чоловіком.

«Підозрюваний переховувався дуже професійно, – заявив тоді Ігор Баб’юк, начальник управління карного розшуку УМВС в області. – Було ціле коло осіб, які помагали йому. Вони дотримувалися всіх відомих методів конспірації. Неод­норазово міняли авто, зустрічалися з ним, як правило, у нічний час, використовували закриту абонентську групу мобільних телефонів. Вони й перевозили його з однієї адреси на іншу».

Тим часом Вікторія Пилипів в реанімації обласної клінічної лікарні тиждень була в комі. Медики діагностували відкриту черепно-мозкову травму, вкрай важкий забій головного мозку, множинні переломи кісток черепа. Дівчині зробили надскладну операцію та витягли з голови шматки кісток і кулю. Вона перестала бачити на одне око.

Судовий процес почався 4 червня. На підготовчому засіданні Корягін відмовився від суду присяжних і забажав, аби його судила колегія суддів. Тож головуючим був суддя Лев Кишакевич, членами колегії стали судді Ольга Бабій та Олег Лазарів. Корягіна судили майже чотири місяці за двома статтями: частиною 2 статті 15 (завершений замах на злочин) та пунктом 7 частини 2 статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство з хуліганських мотивів).

Процес розгортався досить цікаво. Двоє потерпілих у цій справі, Вікторія Пилипів та її мати, підтримали заборону для журналістів на фото-, відео- та аудіофіксацію судових засідань. Тут варто згадати, що у перші тижні після пострілу Корягіна чимало прикарпатських засобів масової інформації публікували звернення про допомогу дівчині. Згодом потерпілі вже клопотали до суддів слухати справу без їхньої участі, а підсудного суворо не карати. Суд клопотання задовольнив і вирішив не заслуховувати ані свідків, ані потерпілих.

Віктор Корягін
повністю визнав свою провину й не раз заявляв, що щиро розкаюється у скоєному. Під час допиту в суді він розповів, що ввечері 14 лютого разом із друзями відпочивав у колибі. Після цього приїхав до нічного клубу «Dj Cafe». Там на вході зустрівся з Вікторією Пилипів та її подругами. Дівчата почали провокувати Корягіна, він зробив постріл і зник з місця події. Як заявив обвинувачений, згодом він повернувся до кафе, але побачив, що на місці вже є чимало міліції, і зник. Корягін переїхав до Чернівців і сподівався згодом здатися з повинною, допоки батьки не компенсують лікування потерпілій. До слова, збитки постраждалій дівчині дійсно відшкодували.

Фінал процесу відбувся 30 вересня. У своєму останньому слові Корягін просив його суворо не карати, бо це вплине не лише на нього, а й на родичів та близьких. Після перерви Лев Кишакевич зачитав вирок. У ньому судді констатували, що «валентинівський стрілець» зробив та довів до кінця замах на вбивство, а жертва не померла через обставини, які вже від нього не залежали. Корягін отримав 10 років за ґратами. Строк йому рахуватимуть із дня затримання, 7 квітня. Він має ще 30 днів для апеляції. Вікторія Пилипів свій зір досі не відновила.

Write A Comment