Відео Спорт

Міжнародна велогонка Race Free Rate цього року замість Ялти відбудеться в Карпатах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Міжнародна велогонка Race Free Rate DH (даунхілл), яка внесена до календаря Міжнародного союзу велосипедистів (UCI), цього року замість традиційної Ялти відбудеться в Карпапах, повідомляє espreso.tv.

Завдяки старанням Федерації велоспорту України Росії не вдалося разом з Кримом “віджати” ще й міжнародні змагання, які традиційно приймала Ялта під синьо-жовтим стягом.

Cyprus-Sunshine-Cup_2

Як Росія обдурила UCI

Така загроза стала реальною через наївність Міжнародного союзу велосипедистів. Кримські організатори подали на реєстрацію до UCI велогонку “Ялта-Росія” – так вони переіменували турнір. UCI, головні зусилля якого зосереджені на розвитку виду спорту в кожній країні, відповів згодою.

Та українська сторона не стала мовчки спостерігати на це збоку. Три місяці тому Федерація велоспорту України відправила до Союзу офіційний лист про грубе порушення міжнародного законодавства. Для вирішення цього питання віце-президент Федерації велоспорту України Олександр Башенко поїхав на зустріч з президентом UCI до Швейцарії.

UCI розглянув протест і на прохання українців призначив проведення міжнародної велогонки в Буковелі.

“Представники Міжнародного союзу велосипедистів – не спеціалісти з географії. Крім того, вони довіряють національним федераціям. Їм навіть на думку не спадало те, що їх можуть так обманути. Як сказав мені в бесіді один з представників UCI, все, що він знає про Ялту – це конференція за участю Сталіна, Рузвельта і Черчілля”, – каже Башенко.

За регламентом, заявки на внесення турніру до міжнародного календаря з наступного року національні федерації мусять подавати до 1 липня поточного року. Проте UCI пішов Україні назустріч в цьому моменті – і буковельська велогонка була внесена до календаря тиждень тому.

Що являла собою ялтинська велогонка

Велогонка у Ялті вперше стартувала у 2011-му. Та вже за два роки, у 2013-му, отримала визнання від UCI – саме тоді старт був внесений до міжнародного календаря організації. Змаганням було присвоєно максимально можливий для дебютної гонки клас 2. Траса гонки пролягала легендарною, однією з найпопулярніших серед райдерів країн СНД Місхорською стежкою, яка бере початок на Ай-Петрі, недалеко біля верхньої станції канатної дороги, і проходить по хребту, спускаючись до підніжжя скелі. Ці змагання з даунхілу були єдиними серед країн СНД, внесені до календаря міжнародних змагань.
Чому важливо відбити гонку в Росії

Race Free Rate DH була єдиною міжнародною велогонкою, яку приймала Україна. Це була можливість позмагатися вітчизняним спортсменам із зарубіжними суперниками на своїй території. Крім того, наша держава шляхом проведення міжнародних змагань заявляла про себе як про спортивну країну, здатну організувати і провести на достойному рівні турнір. А це – позитивна реклама, міжнародний авторитет. Та й зрештою, відстояти те, що належить тобі – це справа честі. Україна фактично втратила Крим, хоча теоретично всі вважають його нашою територією. Через цю анексію ми втратили і чимало спортсменів топ-рівня. І хай хоч краплею в морі буде ця локальна перемога – своєї велогонки Федерація велоспорту України не віддала.

Де буде відбуватися нова велогонка

Тепер гонка буде відбуватися на схилах інших українських гір – Карпат, а точніше – в Буковелі. У зв’язку з цим вона змінила і назву – Bukovel Horizon Cup DHI. Хоча тут уже і відбувалися подібні змагання, проте для міжнародного старту організатори облаштують нову трасу, яка буде довшою за існуючу. Ну а за інфраструктуру переживати не доведеться – у Буковелі є і достатня кількість готелів, і місць харчування. Набагато привабливіше й географічне розташування гонки: у радіусі 200 км знаходиться чотири кордони. Тому організатори розраховують на значну кількість зарубіжних спортсменів.

Не виключають приїзд і росіян, які, подивившись на Україну власними очима, а не через призму пропагандистських картинок, переконалися б, що “бандерівці” не ріжуть людей на шматочки. А потім ці спортсмени розповіли б правду в Росії.

Зазначимо, що Bukovel Horizon Cup DHI 2015 проведуть 22 – 24 серпня – на День Незалежності України.

Як іншим українським федераціям боротися з Росією

Досвід Федерації велосипедного спорту України має послужити прикладом для всіх наших федерацій, які потерпають через окупацію півострова чи війни на Донбасі.

Звісно, якщо йдеться про зміну громадянства (коли у спортсмена величезне бажання стати росіянином) чи проведення таких масштабних стартів, як Євробаскет (величезні фінансові витрати), то змінити ситуацію і зберегти все це в Україні вкрай складно.

Проте залишити проведення міжнародних турнірів у нашій країні – абсолютно реально. Про це яскраво свідчить вище наведений приклад, а також футбол – українські клуби грають єврокубкові матчі на рідній землі, змінивши місто.

Просто в цьому напрямку треба наполегливо працювати, використовуючи кожну можливість, найменший шанс і не здаватися, якщо не все одразу вдається.

Тоді, можливо, минулого року ми б провели на рідній землі більшість запланованих ще у 2013-му турнірів.

Нагадаємо, у 2014-му були скасовані жіночий професійний тенісний турнір ITF, який повинен був відбутися в серпні в Донецьку, а також перший етап чемпіонату Європи з регбі-7 серед чоловіків у дивізіоні “А” в Одесі. Кубок Європи з багатоборства (І та ІІ ліги) перенесли з Донецька в Португалію. Також в Україні відібрали Євробаскет-2015 та чемпіонат світу з хокею-2015 у групі А Першого дивізіону.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.