Соціум

Журналісти знімають цикл передач про унікальні церкви Верховинщини

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Верховинському районі налічується 11 унікальних пам’яток дерев’яної церковної архітектури.

Усі вони – діючі, більшість із них знаходяться у задовільному стані завдяки зусиллям місцевої громади.

Люди збирають гроші на ремонт та підтримання культових споруд, беруть участь реставрації. Саме тому ідея проекту – не тільки зафільмувати пам’ятки, показавши їхню автентичність, красу, а й показати, як люди бережуть та підтримують культурні надбання своїх предків і як спільна справа гуртує громаду, інформує прес-служба Івано-Франківської ОДА.

Ще в червні 2013 року до списку Світової спадщини ЮНЕСКО було внесено 16 дерев’яних церков Карпатського регіону: 8 – в Україні і 8 – у Польщі. Це стало сенсацію не лише у галузі дерев’яної архітектури, але й в цілому для України, адже раніше у списку було лише три українські архітектурні об’єкти: Софійський собор і Києво-Печерська лавра, ансамбль історичного центру Львова і резиденція митрополитів Буковини й Далмації у Чернівцях.

Цикл передач про старовинні церкви Верховинського району стане унікальним для України, адже до цього часу ніхто не знімав таких проектів. Завдяки сприянню Українського культурного фонду телеканал «Еспресо» зніме 11 передач, кожна з яких розкаже про окрему унікальну церкву Верховинського району, її історію, ставлення людей та історичну значущість.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.