Соціум

Запровадження добового балансування з 1 березня опинилося під загрозою зриву – газовики

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
До запровадження добового балансування залишилось трохи більше доби, але на інформаційній платформі Укртрансгазу відсутня цілісна і достовірна інформація про споживачів, які не мають постачальників газу. Через відсутність цієї інформації в системі, може відбутися масовий несанкціонований відбір газу.

ПАТ «Івано-Франківськгаз» звернулося до НКРЕКП та до Укртрансгазу у зв’язку з відсутністю на інформаційній платформі добового балансування Укртрансгазу даних щодо споживачів, у яких відсутні постачальники газу.

Таку інформацію Укртрансгаз має надавати операторам ГРМ:

  • не пізніше 25 числа;
  • у форматі, затвердженому НКРЕКП;
  • із використанням електронного цифрового підпису.

Станом на 27 лютого жодна із цих вимог не виконана.  Через відсутність даних про споживачів, які не мають постачальників газу, в системі може відбутися несанкціонований відбір газу, оскільки ПАТ «Івано-Франківськгаз» не має можливості  попередити, та у разі потреби припинити газопостачання споживачів, у яких відсутні постачальники у відповідному періоді.

 «Івано-Франківськгаз» застерігає Укртрансгаз утриматися від неправомірних дій щодо віднесення на нього обсягів природного газу, використаних споживачами, у яких відсутній постачальник, починаючи з 1 березня 2019 року.

Comments are closed.