Соціум

За останні півроку з ПАТ “Івано-Франківськгаз” звільнилися майже 300 фахівців

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Головна причина – низький рівень оплати праці. Середньомісячна зарплата працівників компанії майже на 30% менша від середньої зарплати по промисловості в Івано-Франківській області, а у порівнянні з середньогалузевою – на 33,3%.

За перше півріччя поточного року середня зарплата в Івано-Франківськгазі складала менше 6 тис грн, в той час як середньомісячна зарплата по галузі на Прикарпатті становить 9 тис грн. Невеликі зарплати призводять до відтоку кваліфікованих спеціалістів, які шукають більш високооплачувану роботу, повідомляють в компанії, пише Курс.

В Івано-Франківськгазі вбачають кілька причин низької заробітної плати. По-перше, оплата праці працівників газорозподільної компанії закладена в тарифі на послуги з розподілу природного газу, який затверджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

“З 2017 року НКРЕКП не переглядало тариф компанії. Всі наші звернення з розрахунками економічно обґрунтованих витрат компанії держрегулятором були проігноровані. В нинішній складовій тарифу на оплату праці не враховано індекс інфляції та навіть підняття мінімальної зарплати”, – каже голова правління ПАТ “Івано-Франківськгаз” Віталій Шульга.

По-друге, на отримання доходів впливає рівень безпосередніх розрахунків споживачів за послуги розподілу, які є складовою ціни природного газу. Враховуючи, що ПАТ “Івано-Франківськгаз” понад 45% доходів отримує субсидіями і пільгами, то компанії не вистачає живих коштів для перегляду зарплат.

Читайте: Україна відмовляється від копійок. Як округляти ціни з 1 липня?

Ще одним можливим джерелом збільшення розміру заробітної плати, відзначають в “Івано-Франківськгазі”, є прибуток компанії. Однак протягом останніх років підприємство є збитковим. Тарифна виручка компанії за розподіл природного газу не покриває реальну вартість робіт, товарів та послуг.

Головною причиною отримання збитків є витрати на придбання газу для технологічних потреб, які складають 41,6% від всієї тарифної виручки.

“Розрахунком чинного тарифу передбачено, що Івано-Франківськгаз закуповуватиме на ринку газ для виробничо-технологічних потреб за ціною 7140 грн/тис. куб. м. Але середня ціна природного газу цього року становить 12 882 грн/тис. куб. А враховуючи той факт, що понад 10% мереж є замортизованими і з кожним роком ця цифра збільшується, то ВТВ також зростатиме”, – констатує Віталій Шульга.

Читайте: Київські фірми розіграли 4 мільйони на техобслуговування «Прикарпаттрансгазу»

З 1 липня за рахунок оптимізації кадрів розмір зарплати збільшено на 25%. Однак таке зростання не дозволяє втримати кваліфікованих фахівців робітничих професій.

Про критичність ситуації в один голос говорять і профспілкові спілки газових господарств України. Минулого місяця вони двічі надсилали листи голові НКРЕКП з вимогами негайно переглянути та встановити обґрунтований тариф. Адже за п’ять місяців поточного року з газорозподільних компаній звільнилося понад 4 тис. працівників, які забезпечували функціонування газорозподільної системи України.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.