Соціум Фото

Від проблем до перемог. Як Брошнів-Осадська ОТГ стала зразковим прикладом об’єднання

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Брошнів-Осадська об’єднана територіальна громада після об’єднання мала вирішити низку нагальних проблем.

Нині ж громада впевнено розвивається, а мешканці інших населених пунктів переїздять в Брошнів-Осадську ОТГ через комфортні умови та можливості для працевлаштування, пише «Репортер».

Брошнів-Осадську ОТГ створили 29 жовтня 2017 року. До її складу увійшли: селище Брошнів-Осада та села Креховичі, Кадобна і Брошнів. Наразі чисельність населення громади – 10 102 мешканці.

Після об’єднання перед Брошнів-Осадською ОТГ постало чимало завдань і проблем: незадовільний стан шкіл і садочків, неякісні медичні послуги, розбиті дороги, зруйнований міст, проблема сміття. Також потрібно було шукати можливості для залучення відповідного фінансування, нових інвесторів, забезпечити людей роботою.

До теми: Долина інвестує у бджіл. Прикарпатські пасічники за грант збиратимуть лісовий мед (ФОТО)

Завдяки реформі децентралізації населені пункти, які ввійшли до Брошнів-Осадської ОТГ, отримали додаткові фінансові можливості для свого розвитку. Адже близько 90% підприємств, які функціонували в Рожнятівському районі, залишились у Брошнів-Осадській ОТГ: «Кроно-Україна», «ЦБМ «Осмолода», «Поліком», Брошнівське лісове господарство тощо.

Саме ці підприємства і формують левову частку місцевого бюджету, з якого кошти розподіляють на потреби громади. Загальний бюджет ОТГ у 2019 році становив 71 млн грн, 41 з яких – власні надходження.

Зміни в громаді почались із медицини: в ОТГ створили комунальне некомерційне підприємство «Брошнів-Осадська міська лікарня» і підключили його до системи e-Health. За рахунок державної субвенції та власних надходжень в бюджет місцеву лікарню повністю оновили та запровадили безкоштовні аналізи та обстеження. Як результат, люди почали більше довіряти реформі медицини та підписувати декларації з лікарями. Станом на сьогодні в громаді – більше 80% укладених угод.

Позитивні зміни відбулись також і в освіті. Нині учні навчаються у повністю оновлених приміщеннях. Школи забезпечені усім необхідним відповідно до вимог нового освітнього стандарту – від навчальних матеріалів до меблів і техніки. Безкоштовне харчування запровадили для учнів усіх 1-4 класів та учнів старших класів, які є сиротами, напівсиротами, дітьми учасників АТО. А в одному з дитячих садків облаштували сучасний басейн, куди шкільним автобусом привозять дітей з інших садків та учнів для безкоштовних занять плаванням.

В Брошнів-Осадській ОТГ відкрили дитячо-юнацьку спортивну школу, де 220 дітей безкоштовно займаються футболом, волейболом, боксом, боротьбою. Також ведеться будівництво масштабного спортивного комплексу за 50 млн грн. Його планують завершити до кінця 2020 року.

До теми: У Заболотівській ОТГ скорочення третини персоналу врятувало лікарню

За кошти інфраструктурної субвенції в ОТГ заасфальтували вулицю, провели ямкові ремонти в населених пунктах громади. У селі Кадобна за 5 млн грн заасфальтували центральну вулицю, яка не бачила ремонту з часів проголошення незалежності України. В планах – закінчити цього року у селі Креховичі відновлення моста, зруйнованого ще у 2008 році.

Однак, самих коштів не завжди достатньо, потрібен ще й ефективний менеджмент, самосвідомість і самоорганізація людей. «Найпотужнішою реформою в розвитку нашої країни за останні роки є реформа децентралізації, а основою розвитку громади є триєдина співпраця – «церква-громада-влада», – говорить голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів. -Тож важливо було донести до людей те, що саме їхня діяльність і підтримка є основними факторами, від яких залежить розвиток громади».

Вже два роки громада реалізовує програму «Бюджет участі», що робить людей активнішими та більш причетними до того, що робиться в ОТГ. За перший рік було виділено чотири гранти, цьогоріч – шість.

Є в громади і напрацювання із залучення нових інвесторів та створення робочих місць. Наступного року в Брошнів-Осадській ОТГ планують відкрити два нових підприємства, які будуть спеціалізуватись на випічці та порізці плит. Зараз вони проходять реєстрацію та роблять ремонти. Передбачається, що ці підприємства забезпечать близько 100 нових робочих місць для жителів ОТГ.

В найближчих планах керівництва Брошнів-Осадської ОТГ – розвиток туризму та вирішення проблеми зі сміттям.

Газета «Репортер» з 1 липня по 20 грудня 2019 року бере участь у проєкті «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу, який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та «Європейською правдою». Окремі думки, висловлені у статтях, підготовлених в рамках проєкту, є особистою позицією авторів газети і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.