Соціум

В Івано-Франківську можуть вимкнути централізоване гаряче водопостачання

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З початку поточного року чиновники ставлять на розгляд питання про доцільність централізованого гарячого водопостачання жителям районів міста. Причиною такого розгляду став той факт, що все більша кількість населення через необґрунтоване зростання тарифів на водопостачання встановлюють у будинках бойлери, щоб цілодобово мати доступ до гарячої води та не залежати від графіку увімкнення гарячої води у централізованій системі.

Статистика користування централізованим гарячим водопостачанням

За статистичними даними, за останні 8 років необхідність поставки гарячої води для жителів міста зменшилась у 5 разів. Загалом близько 350 будинків у Івано-Франківську підключені до мережі водопостачання, вони обслуговуються КП «Івано-Франківськтеплокомуненерго».

16 тис. квартир у різних районах міста підключені до гарячого водопостачання . З даної кількості, як показує статистика, реально користуються гарячою водою тільки 4,5-5 тисяч квартир. Тобто тільки третя частина населення фактично потребує гарячої води, решта не залежать від централізованої системи та споживають гарячу воду від бойлера.

Щоб вирішити питання з гарячим водозабезпеченням, була створена спеціальна комісія з членів комунальних служб міста та управління Івано-Франківська. За словами керівника Департаменту комунальної політики, навіть після припинення гарячого водозабезпечення люди все одно не будуть кинуті без холодної води. Спочатку комісія розробляє стратегію, яку планується реалізувати в найближчі роки, стосовно оновлення та модернізації мереж, трубопроводів та магістралей для забезпечення жителів холодною водою.

Старі мережі достатньо застарілі, вони потребують заміни, також необхідно модернізувати повністю системи водопостачання та водовідведення. Кошти на реалізацію даного проекту будуть виділяти

в найближчі місяці. Планується повністю оновити системи, встановити нові очисні споруди для стічних вод, обладнання для постачання чистої питної води, а також гідроакумулятори та насосні станції.

Придбати якісні гідроакумулятори варто у перевірених виробників та постачальників, які гарантують якість обладнання та його довговічність. Процес розгляду виділення коштів на переобладнання та модернізацію мереж може затягнутись, проте все більше громадян міста переходять на бойлери, що ще знизить потребу у гарячому водопостачанні.

Comments are closed.