Соціум

У Микуличині зібралися земельники з усієї України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У селі Микуличині Яремчанської міськради у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (Пульс), який впроваджує Асоціація міст України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, розпочалося засідання секції АМУ з питань земельних ресурсів, містобудування та комунального майна.

У заході беруть участь фахівці з усієї України, пише “Репортер”.

Директор проекту «Пульс» Ігор Парасюк одразу наголосив:

«Земля – це суперважливий ресурс для усіх громад. На жаль, суспільна свідомість розглядає землю переважно як місце, де можна виростити якусь їжу. Насправді, у громадах земля – це один з основних ресурсів отримання високої доданої вартості, джерело економічного росту. З менеджментом земельних ресурсів, на жаль, є безліч проблем, наприклад: межі близько 70 міст досі не затверджено, громади не мають юрисдикції на землі навіть в ареалах своїх ОТГ, крім земель сільгосппризначенння. А це величезна перешкода для розвитку…».

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук каже:

«У період реформ органи місцевого самоврядування повинні використовувати всі наявні ресурси задля ефективного просторового планування та розвитку. Важливими у цьому контексті є земельні ресурси, містобудування та комунальне майно. Підґрунтям для ефективної роботи у цьому напрямку є законодавство, яке було прийнято торік. Хоча й щодо нього виникає чимало запитань у практиків. Тому робота секцій АМУ дозволяє обговорювати та напрацьовувати нові механізми та підходи».

Аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України Тетяна Медвецька, яка модерує захід, ознайомила його учасників з новинками законодавства у земельній сфері, акцентувала на розширенні повноважень органів місцевого самоврядування у сфері управління земельними ресурсами.

Після обговорення законодавчих змін учасники заходу сформували пропозицій до законодавства з огляду на потреби і проблеми органів місцевого самоврядування.

Відтак було зроблено акцент на законодавчих змінах у сфері містобудівної діяльності. Під час обговорення проблем галузі учасники заходу акцентували увагу на оформленні земель під об’єктами енергетики та електричних мереж; проведенні нормативно-грошової оцінки земель в межах та за межами населених пунктів з урахуванням нових змін у законодавстві тощо.

Начальник відділу оренди землі управління земельних ресурсів Луцької міської ради Анастасія Коноваленко поділилася враженнями від заходу:

«Я не вперше беру участь у роботі секції АМУ з питань земельних ресурсів, містобудування та комунального майна. Звісно, щоразу ми тут черпаємо нові ідеї, знаходимо вирішення проблем, які притаманні всім радам. Головною проблемою усіх міст є взаємодія з головним управлінням Держгеокадастру. Тому важливо, що у цих заходах беруть участь представники Держгеокадастру, які надають свої роз’яснення, котрі ми своєю чергою доносимо до наших спеціалістів. А це є істотною допомогою у вирішенні наших спільних проблем».

Наступного дня секції фахівці обговорюватимуть зміни у сфері управління комунальним майном, а також ознайомляться з роботою земельного відділу Яремчанської міської ради, прийомом документів у ЦНАПі щодо оформлення земельних, містобудівних та майнових питань.

Завершальним акордом заходу стане екскурсія містом Яремче, що є найвідомішим туристичним центром Прикарпаття.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.