Соціум

У Кутському лісгоспі врятували знесиленого яструба з фінського зоомузею

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Майстри лісу  ДП «Кутське лісове господарство» у лісі врятували знесиленого хижого птаха – яструба великого, з кільцем фінського зоомузею.

Наразі птаха доглядають працівники лісгоспу. Згодом його оглянуть у ветеринарній клініці. Про це повідомляє прес-служба лісгоспу.

Читайте також: Орнітологи Олександр Панчук і Володимир Бучко стали людьми тижня за версією “Репортера”

Про знахідку адміністрація лісгоспу повідомила Товариство захисту птахів, Центр кільцювання птахів, а також направила звернення до зоомузею у Гельсінкі.

Яструб великий за розміром дещо більший від сірої ворони. Поширений у Європі, Азії та Північній Америці. Живиться переважно птахами, яких добуває сам. 80—90 % здобичі складають дрозди, дятли, сойки, сірі ворони, граки, голуби. Значно рідше ловить він тетеруків, орябків, молодих глухарів, качок, домашню птицю; зрідка також зайців та вивірок.В Україні трапляється на всій території. Заселяє переважно хвойні і листяні ліси. Віддає перевагу гніздуванню в лісі, який багатий старими і високими деревами, має середню освітленість і невеликі галявини або узлісся неподалік, для полювання.

Це один з найпоширеніших хижих птахів Європи.

До теми: Туристи, біноклі, птахи. Як на Бурштинському водосховищі розвивають бьордвотчинг

У Німеччині встановлено, що пара яструбів великих на 30—50 квадратних кілометрів лісу буде не тільки нешкідливою, але й навіть корисною для підтримання здорового стану популяцій дичини. У Норвегії повністю знищили яструбів, щоб збільшити поголів’я білих куріпок. Вийшло ж навпаки — зникли яструби — катастрофічно почали вимирати куріпки. Вони помирали від хвороб, яким яструби не давали поширюватися, виловлюючи хворих птахів.

Як і інші види хижих птахів, яструб великий знаходиться під охороною, полювання на нього заборонене. В Європі має охоронний статус видів з найменшим ризиком.

Читайте також: Літати вчили люди. У Галицькому НПП випустили у дику природу чорних лелек (ВІДЕО)
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.