Соціум

У Коломиї розповіли як успішно розвивати ОТГ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У межах проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID відбувся навчальний візит у Коломийську ОТГ в рамках програми «Маршрути успіхів».

Тема зустрічі – «Про застосування нової моделі управління територіями з урахуванням приєднання до міста сільських населених пунктів», повідомляє регіональне відділення асоціації міст України.

Коломийська ОТГ –  це перша на Прикарпатті громада з адмінцентром у місті обласного значення. До міста Коломиї добровільно приєдналися села Товмачик, Саджавка, Шепарівці та Іванівці.

У кожному населеному пункті громади нині надають 200 адміністративних послуг, чого досягнуто у результаті зміни структури управління.

«Сьогодні на Прикарпатті всі міста обласного значення та прилеглі до них населені пункти розпочали діалог щодо утворення спроможних громад з можливістю мультиплікувати освітні та медичні послуги на всю територію майбутньої ОТГ, – каже виконавчий  директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук. – Понад 65 % жителів прилеглих громад до міст обласного значення мають тісні відносини та отримають послуги на рівні з містами, а це робочі місця, школи, садочки, позашкілля, медицина тощо, що дає підставу говорити про співпрацю в нових умовах місцевого розвитку. Проте проблеми та потреби у громад різні, тому утворення ОТГ з центром в місті обласного значення має індивідуальні особливості».

За словами виконувачки обов’язків старости села Шепарівці Ірини Муцак,  Шепарівці в умовах об’єднання має нові можливості щодо розвитку інфраструктури, отримання адміністративних послуг. Ірина Муцак зазначила, що на сьогодні до села наближено комунальні послуги, зокрема щодо розчищення доріг. Також у Шепарівцях створили робоче місце адміністратора, який надає понад 200 послуг, зокрема 22 стосуються соціального захисту населення.

Читайте: Вовчинець набиває ціну. Як мер Франківська домовлявся із селянами про ОТГ

Також гості Коломийської ОТГ відвідали Коломийський міський центр первинної медико-санітарної допомоги, ознайомилися з роботою Коломийського міського центру ПМСД, а також Центру надання адміністративних послуг.

Нагадаємо, що торік Верховна Рада України ухвалила проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення” (№ 6466). До створення цього документа долучилися експерти Асоціації міст України. Завдяки його прийняттю було розблоковано процес приєднання громад до міст обласного значення і виходить на завершальний етап добровільне об’єднання територіальних громад.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.