Соціум

У Карпатах незабаром зійдуть лавини: правила безпеки від бувалих туристів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Протягом 25-26 травня у високогір’ї Івано-Франківської області зберігається значна сніголавинна небезпека.

Якщо ви потрапили під лавину, досвідченні туристи радять не спати, не кричати і обов’язково викликати рятувальників.

Лавина — це маса снігу, що сходить з вершини зі швидкістю від 20 м/с. Причинами сходження лавини можуть стати — землетрус, відлига, тривалі снігопади, коливання повітряних мас, у тому числі і від діяльності людини (феєрверк, залп салютів тощо). Найстрашніше, що може бути для людини, — опинитися в епіцентрі снігової маси, яка поглинає все на своєму шляху, а також бути засипаним товщею снігу, внаслідок того, як лавина вже зійшла.

Найчастішими місцями сходження снігових мас є круті схили, з нахилом більше 30 градусів. Існує ймовірність спаду снігу і при куті 20 градусів. Це трапляється у випадку, якщо схил вільний від кущів та дерев.

Схили з кутом нахилу від 45 градусів взагалі слід оминати. Бувають випадки, коли маршрут проходить саме під таким місцем, і діватися більше нікуди. Тоді проходити небезпечну ділянку слід по одному і обов’язково по гребені хребта.

До теми: Карпати взимку небезпечні. Як підготуватися до зимової мандрівки в гори

Якщо на небі світить сонце, вважайте — вам пощастило. Адже у сонячну погоду можна відслідкувати власну тінь, що допоможе уникнути біди. Якщо тінь падає у напрямку схилу, тоді там існує ймовірність танення снігу і, як наслідок, сходження снігових мас.

Якщо під час подорожі Вас застав буревій, краще шукати схованку. Така погода найбільш небезпечна у свої перші хвилини. Варто дочекатися закінчення негоди, а тоді продовжувати мандрівку.

Варто врахувати, що переходи варто робити поки сходить сонце. Адже найменша кількість лавин сходить зранку, більша їх частина припадає на післяобідній та вечірній час.

Бувалі туристи запевняють, що кричати у такому випадку марно. Сніг поглинатиме всі звуки, а марні намагання кричати — всі Ваші сили. Тому їх варто активізувати для можливого власноручного порятунку. При можливості постарайтеся видертися із купи снігу, якщо Вам це не під силу, доведеться чекати підмоги рятувальників. Під час очікування будь-яким способом не засинайте.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.