Соціум Фото

У Франківську встановили будівельний паркан довкола 200-літньої пам‘ятки – Марцінків каже, це “безпредєл”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Минулого тижня у центрі Франківська на вулиці Василіянок почали спорудження будівельного паркану. В зоні забудови опинилися дві пам‘ятки, одна з яких має понад 200 років. Звернув увагу містян на забудову та оприлюднив у мережі фото  з місця робіт франківський архітектор Андрій Назаренко.

У ефірі Радіо «Західний полюс» Руслан Марцінків повідомив, що споруди на зазначеній ділянці належать компанії “Цитадель”. За його словами, дозволів на будівництво компанія не має, пише “Репортер“.

“За коментарем краєзнавця Івана Бондарєва, споруда на передньому плані була вже у 1870-их роках.  Будівля з колонами ще – допожежна. (Зведена до Мармулядової пожежі – ред). Це останній будинок такого зразка у Івано-Франківську – яскравий приклад міщанської забудови передмість першої половини 19 століття. Тобто споруді близько 200 років! Хоч вона не належить до пам*яток архітектури місцевого значення, але цінність її для міста очевидна. Руслан Марцінків, просимо вас як очільника міста докласти всіх зусиль для збереження цих будинків. Вони – частина історичної спадщини і неповторної самобутності Франківська”, – закликає франківчанка Марина Нагорняк.

На це мер повідомив, що місто подаватиме до суду за самозахоплення землі.

“Місто їм відмовило, а вони певно пішли по безпределу!”, – повідомив Марцінків.

Згодом мер додав, що направив на місце направив “інспекцію і муніципалів”. Втім дах у кам‘яниці вже встигли демонтувати.

Фото: Андрій Назаренко
Фото: Андрій Назаренко
До теми: Пам’ятки втрачають лице. У Франківську руйнуються фасади кам‘яниць (ФОТО)
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Фото: Bogdan Kudlak

Comments are closed.