Соціум

У Франківську квартиру на Тичини заливає водою через дірявий дах (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
До редакції “Репортера” звернулася спортсменка Марія Крестьянська – її мати Галина Крестьянська живе на останньому поверсі дев‘ятиповерхівки на Тичини. Каже, через дірявий дах їх уже понад 10 днів заливає водою.

Галина Крестьянська розповідає, що проблеми з дахом виникають регулярно впродовж 10 років. Зі стелі у місці стиків тече вода. Жінка нарікає, що від МІУК‘у допомоги немає.

“Плоский дах вкритий толем, який постійно протікає. Його латають, заливають якимось клеєм, але це допомагає ненадовго. Чотири квартири заливає і це нікого не обходить, – говорить Галина Крестьянська. – У квартирах – грибок. Я нещодавно зробила у коридорі ремонт – там була жовта смуга від того, що в тому місці протікає водостічна труба. В мене по квартирі стоїть сім ємностей, в які тече вода зі стиків”.

Вперше цього року Галина Крестьянська звернулася до МІУК‘у, що є управителем будинку, у п‘ятницю, 17 червня.  Прийшов майстер у понеділок і замастив отвір на даху. А там, де в інших місцях тече, сказав, що прийде за кілька днів.

Дзвонила Крестьянська і на гарячу лінію виконкому. Там сказали, що передадуть звернення на МІУК. Жінка каже, що вона вже зверталася і до інженера своєї дільниці і до підрядниці, що відповідає за ремонт дахів. За її словами, інші сусіди втомилися боротися. Тож вона вже не знає, де шукати допомоги.

Директор КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» Мирон Джус розповідає “Репортеру”, що сьогодні у місті є багато дахів, які потребують ремонту. В кожному випадку МІУК видає мешканцям протокол щодо рішення про управління будинком і вони самі мають визначити, як ремонтувати дах далі.

“Згідно із Законом України від 2016 року весь багатоквартирний будинок належить мешканцям і будь-які рішення щодо управління вони повинні приймати спільно, – говорить Джус. – Ми можемо робити невеликі ремонтні роботи чи локалізувати аварійну ситуацію. Що стосується ремонту чи заміни даху – мешканці повинні зібратися і прийняти рішення”.

Варіантів є кілька.  МІУК  може залучити підрядника і скласти кошторис. Або самі мешканці можуть знайти виконавця робіт – за свій кошт.

“Сьогодні у Франківську працює програма співфінансування. Якщо вартість робіт перевищує 30 тис грн, місто готове співфінансувати такі роботи 50/50. При цьому мешканці можуть виплачувати свою частку через розтермінування”.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.