Відео Соціум

У Франківську хочуть побудувати церкву при військовій частині (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківську хочуть побудувати перший в області гарнізонний храм.

Цією ідею опікується військовий капелан Віталій Кузьмин, спільно з командуванням військової частини А 1349.

Капелан каже, перш за все храм потрібен військовослужбовцям гарнізону. Адже солдат з міцною вірою набагато ефективніший і стійкіший у бою. Крім того, храм слугуватиме й для моральної допомоги тим, хто повернувся із пекла війни.

«Справжня реабілітація, справжнє лікування від пост-травматичних стресових розладів,  обов’язково супроводжується духовною складовою, – каже о. Віталій Кузьмин . – Я знаю різні реабілітаційні центри і різне бачив. Знаю що там де участь бере церква, там реабілітація набагато ефективніша»

До цієї роботи будуть залучати священників, які професійно займаються духовно-психологічною реабілітацією та психологів. Для цього планується обладнати спеціальну кімнату в підвалі церкви, або звести окреме приміщення поряд.

Віталій Кузьмин розповідає, задум побудови гарнізонного храму з’явився давно, ще до війни з Росією. Однак безпосередньо зайнятися цим питанням вдалось тільки зараз. Навіть отримали погодження від міського голови.

«Його слово було: реєструйте громаду, реєструйте статут, всі юридичні ті колізії, документи збирайте і будемо подавати на сесію, щоб виділили землю під храм, – каже капелан.

Капелан каже, громада в них велика – військовслужбовці частини та члени їх сімей, а також ветерани всіх військових конфліктів. Наразі, стверджує Віталій Кузьмин, готуються до її офіційної реєстрації та очікують рішення сесії міської ради.

Гарнізонний храм планують побудувати у сквері, поблизу військової частини. Отець Віталій Кузьмин каже, будівля буде невелика, у візантійському стилі. Однак остаточного проекту храму поки ще немає. Зводити храм планують на пожертви та кошти меценатів. 

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.