Соціум

У Франківську атовці охоронятимуть школи – міськрада підписала меморандум

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У п`ятницю, 25 січня, міська рада Івано-Франківська підписала меморандум про співпрацю з охоронною фірмою «Рубіж». Найближчим часом учасники війни візьмуться за охорону 15 шкіл.

Коли саме почнеться власне охорона, наразі ще не відомо. Спершу закуплять необхідне обладнання для відеоспостереження та тривожної кнопки, пише “Репортер”.

Директор міського департаменту освіти Ігор Максимчук розповідає, що співпраця з атовцями має розпочатися за місяць-два.

«На виклик тривожної кнопки виїжджатиме чергова група. Також двічі на день –  об’їзд шкіл, – говорить Руслан Маланюк, керівник охоронної фірми «Рубіж». – Також буде звичайне відеоспостереження. У випадку порушення – направляємо наряд».

Маланюк запевняє, що учасники бойових дій проходили відбір, готові до спілкування з дітьми і також будуть для школярів проводити постійне навчання. У пілотному проекті візьмуть участь школи міста та навчально-реабілітаційний центр. Перелік – у додатку.

«Ці школи, розташовані в різних мікрорайонах, бо ми хотіли охопити все місто, – говорить Ігор Максимчук. – Були школи, де людей наймали для охорони на вході на час навчання. Були окремі школи, які укладали договори з охоронними фірмами на нічний час чи охорону забезпечували технічні працівники. Найбільше претензій від шкіл і батьків було щодо охорони територій шкіл. Так, у третій гімназії батьки на добровільних засадах самі патрулювали територію».

Послуги обійдуться місту в 1,3 млн грн – на охорону 15 шкіл. Коли встановлять камери і тривожні кнопки, буде відома остаточна вартість обладнання. Нині говорять про 800 тис грн. Обладнання залишиться на балансі навчального закладу.

«Сама вартість охорони – в рази дешевша. І така ініціатива, коли учасники війни забезпечуватимуть охорону дітей, – перший випадок в Україні», – говорить Василь Андріів, заступник голови міської Асоціації учасників АТО.

Додає, що технічних працівників і сторожів скорочувати не будуть. В їхньому розпорядженні буде тривожна кнопка, за викликом якої приїжджатимуть бійці з охоронної фірми «Рубіж».

«Наші хлопці проводять у школах патріотичне виховання, тому вони мають відповідну підготовку. Наше завдання, щоб діти безпечно зайшли в школу, безпечно навчалися і безпечно пішли додому. Важливий фактор, що діти поважають бійців, які пройшли війну. Наша мета – викинути зі шкіл наркотики, алкоголь та людей, які знущаються з дітей», – каже Василь Андріїв.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.