Відео Соціум

Рятувальники понад 13 годин гасили пожежу на “Карпатнафтохім” (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На одному з найпотужніших хімічних виробництв в Україні загорівся пірогаз.

Більше 13 годин прикарпатські рятувальники гасили пожежу на калуському підприємстві “Карпатнафтохім”.

На ліквідацію вогню спрямували підрозділи вогнеборців з усієї області. Жертв та постраждалих немає, йдеться в сюжеті “5 каналу”.

Повідомлення про пожежу в одному з цехів “Карпатнафтохіму” рятувальники отримали о 21:08. Вже за 3 хвилини перший підрозділ вогнеборців прибув на місце. Вогонь сягав 15-ти метрів заввишки.

Потужне займання виникло у суботу увечері. Там зайнявся пірогаз у системі трубопроводу одного з цехів. Гасити його було небезпечно, оскільки це могло призвести до вибуху. Тож вогнеборці чекали не остаточне вигорання. При цьому інтенсивно охолоджували виробничу установку.

Загалом до гасіння пожежі залучили два десятки одиниць техніки та понад сотню вогнеборців. Близько півночі займання вдалося локалізувати. Загасили вже у неділю о 10:44. За попередньою версією, займання сталося через розгерметизацію трубопроводу.

“Приблизно 5 років об’єкт не експлуатувався, знаходився в стадії замороження, капітальних ремонтів, технічних обслуговувань. Імовірно, що за цей період часу пройшла корозія і деформація металевих конструкцій. Джерелом запалювання могла послужити іскра. Яка сталася внаслідок деформації металевих конструкцій”, – каже Ігор Оксентюк, в.о. начальника управління ДСНС в Івано-Франківській області.

Дослідження, проведенні лабораторним центром МОЗ підтвердили: загрози населенню Калуша немає.

“Для паніки підстав зараз немає. По СОNO2, суспензованих частинах і сполуках сірки, перевищення гранично допустимих концентрацій не виявлено в атмосферному повітрі на кордоні села Мостище. Тому що ми проводимо заміри там, де місця проживання і рекреації населення”, – пояснив начальник відділу лабораторного центру МОЗ Юрій Здоровий.

Правоохоронці вже порушили кримінальну справу і розпочали слідство.

Водночас надзвичайники області повідомили, що “Карпатнафтохім” отримував низку приписів. Зокрема, щодо автоматичної системи оповіщення про пожежу. Втім, її так і не було встановлено на підприємстві.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.