Акцент Соціум

Прикордонники наголошують: за електронним паспортом через кордон не пустять

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Громадяни України не можуть використовувати електронний паспорт для перетинання державного кордону.

На це звертає увагу Державна прикордонна служба України, пише “Репортер” з посиланням на УП.

Згідно з постановою уряду від квітня 2020 року, е-паспорти у “Дії” є цифровими аналогами паперових документів. Особливої актуальності ця норма набуває в умовах карантину, оскільки цифрові паспорти можна використовувати як посвідчення особи: їх можна пред’являти представникам Національної поліції, при отриманні поштових послуг тощо.

Однак жоден із пунктів рішення уряду, не передбачає можливості пред’явлення е-паспорта для виїзду за кордон власне під час перетину державного кордону і проходження процедур оформлення зокрема.

 “На сьогодні громадяни України можуть перетинати державний кордон України лише за наявності необхідних паспортних документів, в т.ч. паспорта громадянина України для виїзду за кордон та паспорта громадянина України, які визначені законодавством України, що регламентує оформлення осіб на кордоні. Натомість прид’явлення електронних документів у мобільному додатку “Дія” можливе лише всередині країни у випадках згідно з переліком чітко визначеним відповідною постановою”, – йдеться в повідомленні.

Тільки в межах Франківщини: відновили рух 10 приміських поїздів

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

 

Comments are closed.