Соціум Фото

Прикарпатський університет відкриває школярам “Світ грошей” (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Авторський колектив викладачів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника презентував 23 січня україномовне видання з фінансової грамотності для дітей і підлітків “Світ грошей”.

Захід відбувся в Івано-Франківському академічному ліцеї-інтернаті Івано-Франківської обласної ради для обдарованих дітей із сільської місцевості, пише прес-служба Прикарпатського університету.

 «Цей проект є міжнародним, оскільки Прикарпатський національний  університет отримав авторське право на видання цієї книжки в Україні, – каже ректор Ігор Цепенда. – Наші викладачі попрацювали над тим, щоби адаптувати його до українських реалій. У цьому виданні міститься і історія українських грошей, починаючи від найдавніших часів і до нині, а також в ній відображені і сьогоднішні реалії. Весь матеріал подано в цікавій та доступній формі. Спільно з Кредобанком, який втілює програму «Читаймо разом з дітьми», ми реалізували цей проект».

Такі збірники вже вийшли у Польщі та в Ізраїлі. Автор ідеї проекту – почесний консул України в Жешуві Єжи Кшановський.

Наразі видано 1000 примірників україномовного видання і всі передадуть в школи. Загалом вартість проекту становить близько 90 тисяч грн. гор Цепенда також  зазначив, що  наступним кроком буде розробка комп’ютерної гри, яка буде присвячена саме цій темі . За основу гри буде взята книга. Таким чином діти зможуть, проходячи всі етапи,  зрозуміти, що таке гроші в їхньому житті і як ними правильно розпоряджатися.

«Наразі в Україні відбувається реформа нової української школи. Ми маємо на меті дати нашим учням нові компетентності, які допоможуть їм в дорослому житті. Однією із них є фінансова грамотність. Тобто наші учні мають чітко розуміти що таке гроші, як планувати бюджет, як планувати витрати та доходи, адже вже за декілька років вони будуть ставати дорослими і розбудовувати нашу державу»,  – сказав Роман Греба, заступник Міністра освіти і науки України.

Заступник Міністра також зазначив, що книга авторського колективу Прикарпатського університету «Світ грошей» може бути використана у шкільній програмі після отримання грифу Міністерства освіти і науки України.

«Книга містить багато картинок, коментарів, цікавих історій, які допомагають дітям легко і просто сприймати такі нелегкі, на перший погляд, категорії як «фінансова грамотність», «фінансова спроможність», «фінансова стабільність». Тобто на такому дитячому рівні книга пояснює важливі економічні категорії», – розповідає професорка Валентина Якубів.

На завершення презентації усі старшокласники отримали у подарунок перші примірники україномовного видання «Світ грошей».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.