Соціум

Прикарпатські виші увійшли в рейтинг навчальних закладів «Топ-200 Україна»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Центр міжнародних проектів “Євроосвіта” разом з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence, презентувала академічний рейтинг закладів вищої освіти України III, IV рівнів акредитації “Топ-200 Україна 2019”.

При складанні цьогорічного рейтингу експерти брали до уваги сучасні тенденції розвитку університетів, напрацьовані міжнародною Конференцією IREG 2019 “Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти”, яка цього року проходила в найстарішому університеті Європи – Університеті Болоньї (Alma Mater Studiorum Universita di Bologna).

Методика проекту «Топ-200 Україна» базується на використанні відкритих даних та експертних висновків фахівців у галузі вищої освіти.

Усього для формування зазначених індексів використовувалися 30 індикаторів прямого виміру (анкетні дані, інформація з сайтів ЗВО, дані міжнародних асоціацій університетів, дані про участь ЗВО в міжнародних проектах (Horizon 2020, Erasmus+), інформація про участь ЗВО в міжнародних рейтингах (Webometrics, Scopus, uniRank), дані МОН України, ЄДЕБО, дані Комітету з питань державних премій України і премій ім. Т.Шевченка, участь ЗВО в проектах, що фінансуються NATO в рамках Програми «Наука заради миру і безпеки», участь ЗВО в білатеральних проектах, середній конкурсний бал вступника та інші відкриті дані).

Експертне оцінювання якості науково-педагогічного потенціалу і якості навчання проводилося за такими критеріями: рівень базової, загальноосвітньої підготовки студентів, рівень фахової підготовки, рівень практичного володіння інформаційними технологіями, затребуваність випускників вишів ринком праці.

Відтак, до цьогорічного рейтингу «Топ 200 Україна 2019» увійшло три прикарпатські виші:

  • На 41 місці Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
  • На 62 місці Івано-франківський національний медичний університет
  • На 65 місці Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.