Соціум

Не бійтеся — дев’ять порад для відповідального бізнесу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Близько 80 підприємців, громадських діячів та експертів зібралися на Форумі малого та середнього бізнесу, який у Івано-Франківську організувала Українська Галицька Партія (УГП).

Говорили про відповідальний бізнес і наскільки він є реальним в Україні, про перешкоди та як їх долати, пише “Репортер”.

Спікерами Форуму стали успішні підприємці та люди, які працюють над розвитком бізнесу в Україні та за кордоном. Вони поділилися досвідом, інструментами реальних змін. Отже, дев’ять порад.

Відповідальність починається з себе. Так вважає маркетолог, співзасновник OK Factory Маркіян Юринець. Він побудував успішну кар’єру в Мілані, але повернувся в Україну та взявся за виявлення корумпованих чиновників. Тепер робить їх «відомими» через проекти «Декларації», «Посіпаки», «Гарна хата». Завдяки їм 7 млн користувачів відкрили для себе статки чиновників і політиків України.

Вірте в себе, у свою ідею, і праця завжди дасть результат. У цьому переконаний адвокат Андрій Кавчук. Він спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу.

Корупція є. Але є і вибір: найняти кваліфікованого юриста й відстоювати свої права або піти легшим шляхом — дати хабар та платити щоразу. Важливо правильно зробити цей вибір. Андрій Кавчук захищає інтереси підприємців.

Не боятись, навіть якщо немає підтримки оточуючих. Так радить Микола Стецьків — учасник АТО, волонтер, батько п’ятьох дітей, який після повернення з війни створив успішний бізнес з вирощування полуниць.

Якщо все робитимеш правильно і чесно, тобі ніхто не дорікне. За таким принципом веде свій бізнес Микола Стецьків. Його «ФайнаBerry» має велику довіру серед покупців і партнерів.

Інвестуйте в локальні таланти, щоб побудувати власний бізнес глобально. Такі інвестиції вертаються сторицею. Це порада від Вадима Мельника — франківця, який став польським студентом і відкрив успішні компанії з виготовлення дронів та програмного забезпечення. Навіть у Голлівуді використали перший у світі дрон, який вміє їздити, літати і плавати, спроектований саме його компанією. 20% машинного парку його компанії надають у безкоштовне використання студентам і стартаперам.

Важливо старатись робити всі кроки на всіх етапах правильно. Радить фермер Володимир Гаврон. Він вирощує ягоди. Як початківцю, йому довелося багато вчитись, аби правильно розвивати власну справу. Тепер у Центрі підтримки фермерства Володимир допомагає іншим розпочати і вдало вести власний бізнес.

Не зупинятись, а розвиватись, відкривати нові можливості. Володимир Гаврон не зупиняється на першому результаті. Він переконаний, що кожна перемога — це стимул до подальшого розвитку.

Справжні зміни — це не революція. Справжні зміни — це щоденні маленькі кроки кожного з нас. І чим більше цих кроків, тим більше можливостей і більший результат. Ще одна порада від успішного програміста та стартапера Вадима Мельника.

«На Форумі ми всі надихнулись виступами спікерів. Тут зібралися підприємці, які готові працювати над втіленням змін не на словах, а своїми справами. У нас є достатньо больових точок і ми будемо залучати підприємців, щоб робити місто кращим», — висловив сподівання організатор Форуму малого та середнього бізнесу, голова Івано-Франківського осередку УГП Олег Саїк.

«Тут зібралась велика аудиторія — підприємці кардинально різних видів діяльності від ІТ-шників до фермерів. Але всі порозумілись і навіть налагодили бізнес-контакти. Це вселяє великі надії на те, що українцям просто потрібно працювати, а результат прийде», — говорить голова УГП Роман Лозинський.

Форум малого та середнього бізнесу став майданчиком для прогресивних людей міста, які хочуть разом відкривати нові можливості для розвитку Івано-Франківська.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.