Соціум

На Прикарпатті реалізують проект для дітей з інвалідністю “Я з тобою”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
З 13 по 19 серпня 2018 року Благодійний фонд «Карітас-Київ» реалізує інклюзивний проект «Я з тобою» в партнерстві та за фінансової підтримки німецького фонду ChildFund Deutschland. Проект здійснюється в рамках програми «Об’єднуючи людей заради розбудови миру».

За даними Державної служби статистики України, на початок 2016 року загальна кількість осіб з інвалідністю складала понад 557 тисяч, з них дітей з особливими потребами до 18 років – близько 145 тисяч. За цими числами ховаються життєві історії реальних людей однієї з найменш захищених категорій нашого суспільства.

У фокусі проекту – не лише діти з інвалідністю, але й родини, в яких вони зростають, адже вони потребують комплексної психофізичної реабілітації. Щоб закласти основи інклюзивного суспільства з можливостями соціалізації особливих дітей, в проекті візьмуть участь також здорові діти. Загалом у  карпатських Микуличах біля Яремче відпочиватимуть 63 особи, з них 36 – діти. Тижневу психофізичну реабілітацію родин з різних куточків України забезпечуватимуть супроводом психолога, реабілітолога, логопеда, масажиста, дефектолога тощо (деякі з них і самі є особами з особливими потребами).

«Ми всі дуже різні. Доля декого зіштовхнула з жахіттям війни. Дехто тікав від неї, залишивши рідну домівку, а дехто, залишивши сім’ю, йшов захищати Батьківщину. Але нас всіх об’єднує турбота про майбутнє наших дітей. Ми дуже вдячні німецькому фонду ChildFund Deutsсhland за таку чудову можливість реабілітації сімей, котрі мають дітей з інвалідністю, – каже Яна Рожнятовська, менеджер проекту. – Для мене важливо, що в цьому таборі будуть також і дітки без інвалідності. Кожен з нас має навчатися милосердю, збільшувати своє серце, дружити з тим, від кого відвертаються інші. Бо всі ми можемо обдарувати один одного любов’ю. І часто найбільший дар дарують ті, хто, на перший погляд, нічого не має».

Благодійний фонд «Карітас-Київ» працює з 1992 року. Діяльність зосереджена на мешканцях Києва та п’яти областей: Київської, Чернігівської, Черкаської, Житомирської та Вінницької; меншою мірою охоплюються інші регіони України. «Карітас-Київ» є частиною світової спільноти Caritas з понад 120-річним досвідом та масштабом роботи в більш як 200 країнах світу, офіційним представництвом в
ООН, Раді Європи і Організації африканської єдності.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.