Соціум

На Прикарпатті планують ліквідувати інтернати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Інтернатні заклади по області планують реорганізувати.

Про це повідомили 26 липня на засіданні комісії обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова.

“У нашій області 20% дітей перебувають в інтернатах, – каже Іван Ковалик, начальник служби у справах дітей. – Ми розробили стратегію реформування інтернатів. Це не штучне закриття певного закладу. Діти повинні бути в сім’ях і тоді зникне потреба в таких закладах. Дитину після інтернатного закладу важко влити до соціуму”.

До теми Коли щезнуть інтернати. Що змінить чергова реформа на Прикарпатті

Серед варіантів реформування інтернатів – патронатні сім’ї. За словами Івана Ковалика, зараз проект направлений в Київ на розгляд. Планується провести реформу до 2026 року.  Замість інтернатного навчання, дітей планують включити в освітній процес.

“Ми не можемо перевести дитину туди, де для неї не створені умови. Але процес інклюзивної освіти вже розпочався, – каже Віктор Кімакович, директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації. – Звичайно, треба враховувати особливі фізичні потреби дітей, які навчаються в інтернатах”.

Планується, що медичні праівники будуть вивчати індивідуальну ситуацію кожної дитини і підбирати їй навчальний заклад.  Проект обумовлений ще й вартістю обслуговування інтернатів.

“Вартість навчання дитини на гірській території – 29 тисяч на рік, на негірській території – 25 тисяч”, – каже Віктор Кімакович.

У наступному навчальному році всі інтернати працюватимуть. У санаторних школах і навчально-реабілітаційних центрах наберуть перші класи. У інших навчальних закладах інтернатного типу перших класів не набиратимуть, крім Печеніжина і Рогатина.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.